Sobota, 13 lipca 2024. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Dr Meyl uhonorował Jerzego Fryca w imieniu Zakonu Joannitów

2023-09-18 13:59:59 (ost. akt: 2023-09-18 14:04:13)

18 września br. dr Christian Meyl wraz z małżonką i przyjaciółmi gościli w Malborku z kolejną wizytą roboczą, podczas której przekazali środki medyczne i materiały opatrunkowe oraz środki finansowe na działalność Stacji Socjalnej Joannitów.

Przy tej okazji spotkali się z burmistrzem Markiem Charzewskim oraz dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jackiem Wojtuszkiewiczem i siostrami pracującymi w Stacji. Rozmowy dotyczyły głównie dalszej działalności instytucji po śmierci jej kierownika Jerzego Fryca. Wszystkie strony zapewniły o chęci kontynuowania tego pięknego dzieła na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

Na zakończenie uczestnicy spotkania udali się na cmentarz, by uczcić pamięć zmarłego Jerzego Fryca. Dr Meyl uhonorował go szarfą Poznańsko–Zachodniopruskiego Stowarzyszenia Zakonu Joannitów, okazując w ten sposób wdzięczność i szacunek do pracy włożonej w prowadzenie Stacji Socjalnej przez ponad 20 lat. Gościom towarzyszyła również żona Pana Fryca, która podziękowała Joannitom oraz burmistrzowi i osobom związanym ze Stacją za współpracę i życzliwość okazywaną jej mężowi.