Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Wyjazd integracyjny klas pierwszych ILO

2023-09-18 13:49:47 (ost. akt: 2023-09-18 13:52:59)

W dniach od 14 do 15 września odbył się wyjazd integracyjny dla klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego. W czwartek rano sześć klas udało się do Ośrodka Wypoczynkowego Promyk w Sztutowie.

Po zakwaterowaniu w pokojach , młodzież wzięła udział w zajęciach z panią psycholog Małgorzatą Korną , warsztatach muzycznych z panią Marią Seibert , zajęciach z kompetencji społecznych z wykorzystaniem kart rozwojowych z panią Izabelą Łukasiewicz. Tego dna wszystkie klasy wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyły też nad morze. Młodzieży dopisywały humory, a słoneczna pogoda sprzyjała dobrej atmosferze. Po południu część licealistów wzięła udział w rozgrywkach sportowych, a część w grze terenowej. Wieczorem przy ognisku odbyły się prezentacje klas. Każda z sześciu klas wykazała się niesamowitą kreatywnością i poczuciem humoru. Klasa Ia zaśpiewała ułożoną przez siebie piosenkę o szkole i nauczycielach, klasa I b jak na humanistów przystało odczytała najbardziej znane cytaty , Ic w sposób dowcipny zaprezentowała swój skład uczniowski , Id zachwyciła tańcem, Ie zaprezentowała napisany przez siebie w sposób humorystyczny wiersz o swojej klasie , a IF zaprosiła wszystkich do wspólnego tańca -belgijki. Wieczór upłynął w miłej atmosferze, młodzież bawiła się i integrowała nie tylko z kolegami ze swoich klas, ale również z uczniami innych klas pierwszych.

Dzięki zajęciom i wieczornej prezentacji , uczniowie podczas wyjazdu nie tylko mogli poznać się lepiej , ale poznali bliżej tez swoich wychowawców i nauczycieli. Wychowawcy również mieli okazję do bliższego poznania swoich wychowanków. Czas spędzony w Sztutowie był bardzo owocny i na pewno na długo zostanie w pamięci uczestników.