Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Pokaz mody pod hasłem „Bursztyn fenomenem natury i kultury” na malborskim zamku

2023-08-28 12:25:51 (ost. akt: 2023-08-29 12:56:44)

Takiego pokazu na malborskim zamku (26.08) jeszcze nie było. Piękno bursztynu połączone z dostojnością Wielkiego Refektarza i urodą wspaniałych modelek, prezentujących niezwykłe stroje i wyjątkową biżuterię oraz dźwiękami muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Ryszarda Skotnickiego. Wszyscy obecni mogli się przekonać, że bursztyn to fenomen natury i kultury. Nic dziwnego, na pokazie zaprezentowana została kolekcja bursztynu Muzeum Zamkowego w Malborku.

Pokaz mody oraz biżuterii z bursztynem składał się z trzech części. Podczas pierwszej można było zobaczyć efekty pracy finalistów II edycji konkursu „Czarne na Białym” im. Jagody Komorowskiej Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Mydlarskiego w Gdańsku, w drugiej kolekcję „Chic Romance” Aleksandra Gliwińskiego i Magdaleny Arłukiewicz a w trzeciej kolekcję „AltaRoma” Chilli Ireneusza Glazy i Barbary Piekut. Modelki przygotowała Dobrochna Walkiewicz.

Organizatorami imprezy byli Muzeum Zamkowe w Malborku, Fundacja Oko-Lice Kultury oraz Pomorska Fundacja Ochrony Zabytków „Notabene”.

Na zakończenie goście zostali zaproszeni na lamkę szampana, następnie na zwiedzanie wystawy „Bursztynowe Konteksty”.