Piątek, 27 stycznia 2023. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Goście z Rosji i Norwegii w Przedszkolu nr 8

2017-04-14 09:22:28 (ost. akt: 2017-04-14 09:27:07)

W Wielkim Tygodniu (12.04) Jaskółki z Przedszkola nr 8 witały kolejny raz Annę Beliva Fosen z jej mężem. Pani Anna jest piosenkarką muzyki pop i pochodzi z Rosji.

Dzieci mogły znowu wziąć udział w koncercie muzycznym w jej wydaniu. Tym razem gość grał na pianinie i śpiewał poezję rosyjską. Przedszkolaki żywo uczestniczyły w koncercie wyklaskując rytm utworu, ilustrowały muzykę ruchem.

Po występach dzieci dowiedziały się, jak ich rówieśnicy obchodzą Święta Wielkanocne w Rosji. Przedszkolaki bardzo aktywnie i chętnie zabierały głos, zadawały pytania dotyczące świątecznych tradycji. Spotkanie z gośćmi upłynęło w wesołej i przyjemnej atmosferze.

Kolejnym gościem, który zawitał w "Jaskółkach" (13.04) była znana już pani Monika z Norwegii, która od lat odwiedza przedszkole. Dzieci obejrzały zdjęcia z Haugesund, zapoznały się z norweskimi tradycjami wielkanocnymi. Norwegowie najbardziej w te dni świąteczne lubią jeździć w góry do swoich drewnianych domków.

Pani Monika przeczytała dzieciom znaną baśń norweską "Chłopiec z piernika", posługując się kukiełkami. Nauczyła ich też norweskiej piosenki na melodię "Panie Janie". Przedszkolaki wręczyły rysunki, które pani Monika dokładnie obejrzała i omówiła. Również ze swojego przedszkola przywiozła prace plastyczne swoich pociech i pokazała je dzieciom.

Tym razem przedszkolaki wykazały się umiejętnościami wokalnymi w języku polskim i angielskim. Na zakończenie wizyt dzieci pozowały do wspólnych zdjęć.

- Jakie to miłe, że przyjaźń malborskiej "Ósemki" z norweskim przedszkolem w dalekim Haugesund wciąż trwa - cieszą się nauczycielki.

informacja i zdjęcia: Iwona Kitowska i Marzena Spich, Przedszkole nr 8 w Malborku