Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Koncert Muzyki Flamenco oraz film „Julieta” Pedro Almodóvara

2023-08-17 12:04:20 (ost. akt: 2023-08-21 09:46:45)

Burmistrz miasta Malborka Marek Charzewski oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zapraszają na koncert muzyki flamenco oraz film „Julieta” Pedro Almodóvara. Wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 20:00 w ogrodzie Muzeum Miasta Malborka (w przypadku złych warunków pogodowych zostanie przeniesione do Szkoły Łacińskiej)

http://m.82-200.pl/2023/08/orig/366679084-783851650200476-1761589982080704387-n-9664.jpg

"Julieta” – hiszpański dramat z 2016 roku w reżyserii Pedro Almodóvara. Historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach odczuwanych wobec najbliższych i tajemnicach ukrywanych przed nimi.

Skład zespołu:
Magdalena Jędrzejewska – taniec, cajón, palmas
Karolina Głogowska – śpiew
Jakub Wagner – gitara flamenco

W skład tria wchodzą artyści od lat związani z polską sceną flamenco, którzy kształcili się w Hiszpanii i zdobywali doświadczenie w międzynarodowych formacjach. Taniec flamenco w najlepszym wydaniu, z jego bogactwem rytmów i nastrojów, do akompaniamentu muzyki gitarowej i tradycyjnego śpiewu, będzie ucztą dla ducha – gratką dla znawców i odkryciem dla niewtajemniczonych.

Magdalena Jędrzejewska – tancerka flamenco i muzyczka. Instruktorka tańca w Gdańskiej szkole La Pasion oraz absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 10 lat nieustająco zafascynowana kulturą flamenco. Swoją taneczną przygodę z flamenco rozpoczęła pod okiem Beaty Jasnoch. Uczyła się sztuki flamenco u najlepszych tancerzy w Polsce i za granicą. Regularnie jeździ poszerzać swój warsztat u mistrzów w Hiszpanii - do najważniejszych zaliczają się Florencia OZ, Angel Atienza, Manuel Betanzos, La Lupi i inni. Na swojej muzycznej drodze szuka także połączeń flamenco z muzyką dawną i klawesynem - drugą wielką pasją; tworzy i współtworzy spektakle muzyczno-taneczne z udziałem tancerek flamenco i muzyków dawnych. Chętnie również gra na cajonie oraz śpiewa flamenco. Współtworzy zespół Kalma.

Karolina Głogowska – Pierwsze kroki we flamenco stawiała już w 1999 roku, a od 2019 trenuje w gdańskiej szkole „La Pasion” oraz na warsztatach z hiszpańskimi mistrzyniami, takimi jak Florencia Oz czy Macarena Mulero. Poza tańcem jej pasją jest śpiew. Była chórzystką, występowała m.in. z Chórem Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Technik śpiewu flamenco uczyła się m.in. od Mateo Gallito, Anieli Mikuckiej i Juana Cardenasa. Wraz z Magdaleną Jędrzejewską i Luizą Romanowską współtworzy zespół muzyczny Kalma, w którego repertuarze znajdują się m.in. tradycyjne pieśni sefardyjskie oraz flamenco.

Jakub Wagner – gitarzysta, od lat zafascynowany muzyką flamenco w najbardziej rdzennym wydaniu. Współtworzy projekt „Usłyszeć taniec”. Współpracował z Teatrem Kamienica. Wielokrotnie występował razem z artystami z Hiszpanii, w tym również na scenach w Andaluzji. Swoje umiejętności rozwijał pod okiem hiszpańskich mistrzów, takich jak Rafael Riqueni, Antonio Rey i Eduardo Rebollar. Znany z niedościgłego warsztatu akompaniatora w tradycyjnym stylu flamenco, jest często zapraszany do współpracy z tancerzami i śpiewakami ze wszystkich stron kraju. Jest też autorem kompozycji, w których inspiracje z różnych czasów i miejsc przenikają klasyczne formy gitarowej muzyki flamenco.

Impreza dofinansowana z Budżetu Obywatelskiego 2023