Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Malbork wspiera drużynę Jedyna Taka w biegu Wings For Life

2017-04-13 13:39:06 (ost. akt: 2017-04-13 14:07:35)

Fundacja Jedyna-Taka powstała z myślą o integracji społecznej osób z niepełnosprawnością, w tym w szczególności kobiet. Posiada liczne projekty wspierające, promujące i zmieniające wizerunek osób z niepełnosprawnością. Fundacja Jedyna Taka zajmuje się organizacją Wyborów Miss Polski na Wózku, a w październiku 2017 r. po raz pierwszy na świecie wyborami Miss Wheelchair World.

W 2016 roku mieszkanka Malborka, Adrianna Zawadzińska została zwyciężczynią IV edycji konkursu Miss Polski na wózku, również dzięki wsparciu w głosowaniu mieszkańców Malborka, i tym samym została reprezentantką naszego kraju w pierwszych wyborach Miss Wheelchair World.

W tym roku Fundacja Jedyna Taka wystawiła ją również jako ambasadora biegu Wings For Life.

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, goni zawodników. Bieg skierowany jest absolutnie do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym.

- Malbork, jako miasto wychodzące poza wszelkie schematy, postanowiło wesprzeć dwie akcje w jednym. W ten sposób wspieramy zmianę wizerunku osób z niepełnosprawnością i chcemy, by nasze miasto było przyjaźnie nastawione i otwarte na integrację osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych, by wszystkim nam żyło się lepiej. Propagujemy również rozwój w medycynie i polepszaniu jakości życia, dlatego angażujemy się w akcje, które to umożliwiają z myślą również o naszych niepełnosprawnych mieszkańcach, którzy zmagają się z takimi trudnościami jak uszkodzenie rdzenia - mówi burmistrz Marek Charzewski.

Start biegu Wings for Life World Run odbędzie się 7 maja 2017 r. o godzinie 13:00 w Poznaniu. O godzinie 13:30 na trasę wyruszy Samochód Pościgowy. Uczestnicy biegną dopóki wspomniany samochód–meta ich „złapie”. Wyprzedzenie przez Samochód Pościgowy oznacza koniec biegu. 100% wpłat z rejestracji zawodników (120 zł) kierowanych jest na cel badań nad rdzeniem.

Wraz z Adrianną Zawadzińską chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców Malborka do przyłączenia się do Biegu Wings For Life do drużyny Jedyna Taka. Postanowiliśmy jeszcze bardziej wyjść wspólnej integracji naprzeciw! Cała drużyna mieszkańców z Malborka wraz z naszą Miss Polski na Wózku wyruszy 7 maja wspólnie autobusem do Poznania.

- Jeśli jesteś zainteresowany/na i chcesz się do nas przyłączyć, potwierdź swoje zgłoszenie do 20 kwietna br. (zapisy TUTAJ). Wtedy poinformujemy Cię dokładnie skąd i o której godzinie wspólnie wystartujemy autokarem z Malborka. To będzie wspaniała przygoda osób bez barier w sercach! - zachęca Adrianna Zawadzińska.

tekst: na podstawie informacji organizatorów i Adrianny Zawadzińskiej
Fundacja Jedyna Taka