środa, 24 lipca 2024. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Zespół „Górki” na Festiwalu Pomorskich Chórów i Zespołów Seniorów w Bytowie

2023-07-31 14:10:19 (ost. akt: 2023-07-31 14:14:00)

29 lipca br. zespół „Z Górki”, który na co dzień pracuje przy Malborskim Centrum Kultury i Edukacji, wziął udział w „Festiwalu Pomorskich Chórów i Zespołów Seniorów. Bytów 2023”. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie „seniorzybytów.pl”.

Celem tego przeglądu jest tworzenie i popularyzacja amatorskiej twórczości i działalność chórów oraz zespołów prowadzonych przez seniorów dla seniorów, wspieranie i rozwój kultury ludowej związanej z kulturą regionu. To również wspaniała okazja do spotkania i integracji seniorów oraz możliwość wymiany doświadczeń.

W przeglądzie uczestniczyło 16 zespołów. Jak mówi prowadząca zespół Danuta Pozorska, „Górki” czekało trudne zadanie, ponieważ wszystkie zespoły śpiewały piosenki ludowe lub biesiadne.

- My zagraliśmy 4 utwory rozrywkowe „Znów idziemy na całość” zespołu Pod Budą, „Jak przeżyć wszystko jeszcze raz” Krzysztofa Krawczyka, „Dalej wesoło” piosenka skautowska oraz „Tańczę z Tobą moje życie” Don Vasyla. Ze względu na unikatowe przedsięwzięcie organizatorzy nie przewidzieli nagród ani wyróżnień, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. „Zespół z Górki” otrzymał również zaproszenie na przyszły rok – podsumowała prowadząca zaspół.

informacja i zdjęcia: MCKiE, Zespół Górki