Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Pub Baszta zaprasza na jubileuszowy koncert w plenerze

2023-07-26 10:50:17 (ost. akt: 2023-07-26 10:52:38)

28 lipca w piątek, 30-ste urodziny obchodzi wyjątkowe miejsce, przez które przewinęły się całe pokolenia ludzi zakochanych w dobrej, rockowej muzyce. Pub Baszta obchodzi swój okrągły jubileusz i z tej okazji zaprasza mieszkańców Malborka oraz okolic, na plenerowy koncert tuż pod swoimi murami. Zagrają zaprzyjaźnione zespoły takie jak Jack Sparrow Band i Łubudubu. Początek imprezy planowany jest na godzinę 18:00 i tym, którzy jeszcze się wahają czy wziąć w niej udział, może pomoże podjąć decyzję krótka historia tego miejsca opowiedziana przez właścicieli Pubu Baszta:

„W połowie 1993 roku nadarzyła się okazja, aby stworzyć to klimatyczne miejsce i tak pod koniec lipca nastąpiło otwarcie Pubu Baszta, który mieści się w Bramie Mariackiej nieprzerwanie od 30 lat. Ach, ale jakież to były lata! W basztowych murach gościły takie zespoły jak Mech, Butelka, Kuśka Brothers czy Pabieda, a zespół Sabaton po koncercie spotkał się ze swoimi fanami. Kabaret Ani Mru Mru zabawiał rozmową przy barze, po swoim występie w zamkowym Karwanie.

Rycerze wszelkiej narodowości szukali tam wytchnienia po turniejowych potyczkach. W 2007 roku w Baszcie zostały zorganizowane Mistrzostwa Polski w Darta. Były czasy, kiedy Malbork mógł się pochwalić bardzo mocną drużyną i wieloma świetnymi zawodnikami w tej dyscyplinie.

Wielu malborskich artystów bawiło w ich progach. Pub Baszta jest znany ze wspierania naszej malborskiej kultury muzycznej. Od kilku lat odbywa się tam cykliczna impreza „Otwarte Gitary”, podczas której młodzi muzycy mogą zaprezentować swój talent szerszej publiczności, ale również wesprzeć potrzebujących. Ideą tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim zebranie jak największej sumy pieniędzy na cel charytatywny oraz aktywizacja młodzieży w kierunku artystycznym.

Bardzo często wspierani są podopieczni Stowarzyszenia REKS oraz osoby walczące z nowotworem. Co roku w styczniu w Baszcie organizowany jest finał WOŚP w myśl dewizy „Razem możemy więcej!”.

Turyści z różnych krajów, którzy tam trafiają, opuszczają ją jako przyjaciele, by wracać tam co roku.

Goszcząc w Baszcie zawsze można liczyć na kawał dobrej muzyki. Klienci mawiają „Baszta to nie mury. Baszta to ludzie” i ciężko się z tym nie zgodzić, kiedy tak wiele osób znalazło tam prawdziwych przyjaciół i miłość życia. Dlatego w tak szczególny dla siebie dzień jak 30 urodziny, Pub Baszta zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania i wspominania wspaniałych chwil.”


informacja i zdjęcia: Pub Baszta