Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Do 20 lipca "Iskry Niepodległej" czekają na Was przy Muzeum Miasta Malborka

2023-07-18 14:49:24 (ost. akt: 2023-07-18 21:02:56)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

Do 20 lipca na parkingu przy Muzeum Miasta Malborka będzie można zobaczyć wyjątkowe widowisko "Iskry Niepodległej" o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Pokazy prezentowane będą od godz. 10.00 do 18.00 co 30 min. Zaś 20 lipca pokazy zakończą się o godzinie 16.00. Jednorazowo uczestniczyć może do 25 osób. Wstęp bezpłatny.

W projekcie "ISKRY NIEPODLEGŁEJ" zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla gości naczep niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat postaci, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego.

"ISKRY NIEPODLEGŁEJ" to wybitne postaci z ostatnich 100 lat, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterami mobilnego spektaklu są wybitne postaci, te o których pamiętamy i te nieco zapomniane. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie. Biuro „Niepodległa” zadbało o pokazanie bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Choć dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano muzykę, razem tworzą wspólną całość.