Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Balbiny ze Srebrną Jodłą na międzynarodowym festiwalu w Kielcach

2023-07-17 13:27:32 (ost. akt: 2023-07-17 13:34:05)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora festiwalu

Zakończył się 50. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, w którym udział wziął zespół „Balbiny” pod kierunkiem Marii Seibert z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Organizatorem imprezy były Chorągiew Kielecka Związku Harcerstwa Polskiego, współorganizatorami Miasto Kielce i Dom Kultury "Białogon" w Kielcach.

Jubileuszowa edycja festiwalu harcerskiego trwała aż 10 dni (6-15 lipca), jednak uczestnicy nie miel czasu na nudę. Dzieci i młodzież z Polski, Ukrainy i Mołdawii uczestniczyli w przeglądach, warsztatach i koncertach dla kieleckiej publiczności. Były imprezy na Rynku, duży powitalny koncert „Gospodarze Gościom” na Kadzielni, koncerty z cyklu "Zakręceni na Kielce" i Koncert Piosenki Harcerskiej.

Uczestnicy w Kielcach odpoczywali, integrowali się i nabywali nowych umiejętności pod okiem wykwalifikowanych pedagogów, między innymi uczestniczyli w warsztatach wokalnych z Piaskiem. Zwieńczeniem Festiwalu był sobotni (15.07) Koncert Galowy w Kadzielni, gdzie ogłoszono laureatów 50. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. „Balbiny” wyśpiewały wysokie 2 miejsce i zdobyły Srebrną Jodłę, za co należą im się ogromne gratulacje.