Sobota, 27 kwietnia 2024. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Dawid Patoka na Letnich Mistrzostwach Polski w Pływaniu

2023-07-17 10:52:14 (ost. akt: 2023-07-17 10:53:38)

Piętnastoletni zawodnik MAL WOPR Malbork Dawid Patoka, zakończył w niedzielę, 16 lipca, starty w najważniejszej imprezie sezonu- Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat w Pływaniu. Krajowy czempionat dla pływaków urodzonych w roku 2008 odbywał się w Lublinie na okazałej pływalni Aqua.

. W ciągu czterech dni zawodów, startujący mogli brać udział w pięciu wyścigach indywidualnych, z czego oczywiście skorzystał nasz zawodnik. Dawid rozpoczął swoje starty od doskonałego występu na 50m stylem dowolnym, gdzie o ponad 2 sekundy poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy i z wynikiem 27,02 uplasował się w połowie startujących zawodników, zajmując 61 miejsce. W drugim swoim starcie tego dnia zajął najlepszą lokatę z wszystkich swoich startów, w konkurencji 400m stylem zmiennym zajął 25 miejsce. Był to pierwszy start Dawida w tej konkurencji w minionym sezonie dlatego czas, który uzyskał 5:27,04 był jednocześnie jego rekordem życiowym. Drugiego dnia swoich występów malborski pływak zaliczył kolejne dwie życiówki, pokonując dystans 50m stylem grzbietowym w czasie 31,23 oraz 200m stylem zmiennym w czasie 2:29,73. Zajął w nich odpowiednio 32 i 35 lokatę. Nie zwalniając tempa ostatniego dnia, w niedzielę, malborczyk dorzucił do swoich bardzo dobrych występów pierwszy w swojej karierze czas poniżej minuty w konkurencji 100m stylem dowolnym. Dawid pokonał ten dystans w czasie 59,71, mocnym akcentem kończąc udział w mistrzostwach. Były one dla niego z pewnością bardzo udane, w każdym ze swoich startów zanotował rekordy życiowe, nabrał doświadczenia i pewności siebie. Gratulujemy i życzymy wypoczynku po pracowitym sezonie.

Informacja i zdjęcia: MAL WOPR Malbork