Piątek, 1 lipca 2022. Imieniny Bogusza, Haliny, Mariana

Dobry weekend malborskich hokeistów

2017-04-13 11:19:49 (ost. akt: 2017-04-13 11:26:55)

Malborczyk wraz z drużyną wywalczył tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie w kategorii młodzik. Bartek Grabara, bramkarz, wychowanek i zawodnik UKS Bombek SP3, grający na wypożyczeniu w Klubie MKS Sokoły Toruń w miniony weekend zajął pierwsze miejsce w finałach mistrzostw Polski, które odbywały się w Sanoku.

Wcześniej klub, który reprezentuje w tym sezonie, wygrał rozgrywki w grupie Kujawsko-Pomorskiego Związku Hokeja na Lodzie i zapewnił sobie prawo gry w finałach ósemki najlepszych zespołów tej kategorii wiekowej w Polsce.

Toruń, który Bartek reprezentuje w tym sezonie wygrał wszystkie mecze w Sanoku. Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!!!

A już niebawem szansę taką będzie miał kolejny wychowanek naszego klubu grający na wypożyczeniu, także w Klubie MKS Sokoły Toruń, Michał Nawrocki. Będzie on rywalizował w finale mistrzostw Polski w kategorii żak starszy w Bytomiu. Klub, który Michał reprezentuje nie przegrał w tym sezonie żadnego meczu ligowego a Michał był najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek.

Czwórka zawodników UKS Bombek SP3 rywalizowała w finale Freestyle Skate Day 2017 w Łodzi, którego organizatorem był Sport Rebel Ruda Śląska. "Krzyżacy" wcześniej wywalczyli sobie prawo rywalizacji w finale zajmując trzecie miejsce w Mińsku Mazowieckim. Zawody polegały na pokonaniu toru przeszkód w jak najkrótszym czasie. W finale w Łodzi nasi zawodnicy ostatecznie zajęli ósme miejsce. Malborski zespół ścigał się w składzie: Michał Sadowski, Radek Czerniewski, Emil Masłowski i Maciej Cyganowski.

Najstarsi zawodnicy Bombers w miniony weekend rozegrali dwa mecze w Giżycku. Pomimo braku treningów na lodzie hokeiści z Malborka wysoko wygrali obydwa mecze z Mastersami.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowicz s.c, Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria, Sport Rebel Ruda Śląska.

Informacja i zdjęcia: UKS Bombek