Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

II miejsce Balbin i nagroda dla solistki na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Gdynia Open

2023-07-05 09:29:29 (ost. akt: 2023-07-05 09:33:44)

W minionym tygodniu (26.06–02.07.2023) już po raz dziesiąty Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni we współpracy z Laboratorium Innowacji Społecznych zorganizował „Międzynarodowy Festiwal Piosenki Gdynia Open” dla utalentowanych solistów oraz zespołów wokalnych. Udział w nim wziął również zespół „Balbiny” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji (kategoria 13-17 lat) przygotowany przez Marię Seibert.

Wyniki konkursu zostały przedstawione podczas niedzielnego koncertu galowego w „Muszli Koncertowej” na Placu Grunwaldzkim w Gdyni, na którym nie zabrakło grupy z Malborka. Balbiny otrzymały II miejsce, wyróżniona została również solistka Weronika Żelazko. Warto dodać, że Maria Seibert przygotowała do przesłuchań także zespół Eski Floreski ze Sztumskiego Centrum Kultury, który zdobył III miejsce.

W tegorocznym jury konkursowym zasiedli m.in.: muzyk i satyryk Jerzy Petersburski Jr., wokalista Marcin Spenner, dziennikarz Grzegorz Dobek i Anna Domżalska – wykładowczyni Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Wygrana będzie z pewnością motywacją do dalszej pracy i zabawy muzyką. Zespoły Marii Seibert przyzwyczaiły nas już do wysokiego poziomu wykonań, wspaniałych koncertów i widowisk. Czekamy na kolejne występy i kolejne sukcesy.

informacja i zdjęcia: studio wokalne Balbiny