Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

„Matematyczny czar par na wesoło” - III Powiatowy Konkurs Matematyczny

2017-04-12 08:15:16 (ost. akt: 2017-04-12 08:35:00)

10 kwietnia w Gimnazjum nr 1 odbył się po raz trzeci powiatowy konkurs „Matematyczny Czar Par Na Wesoło” dla uczniów szkół podstawowych. Jak co roku honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Malborku (Wydział Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu).

Według regulaminu, szkoły biorące udział w konkursie mogły wytypować po dwa dwuosobowe zespoły. Do konkursu zgłosiło się siedem szkół, łącznie 24 uczniów z powiatu malborskiego.

Celem konkursu było przekonanie dzieci, że matematyka może być przyjemna i zabawna, że poprzez tę naukę można rozwijać zdolności i zainteresowania matematyczne, rozwijać myślenie abstrakcyjne i logiczne rozumowanie, doskonalić umiejętności czytania ze zrozumieniem, wdrażać uczniów do zespołowej i samodzielnej pracy przy rozwiązywaniu problemów matematycznych.

Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Walka drużyn była wyrównana. Uczestnicy musieli zmierzyć się z następującymi zadaniami: tangramy, domino i krzyżówki matematyczne, "zadania bajkowe", zadania logiczne.

Rozgrywki prócz dobrej zabawy dostarczyły uczniom wiele emocji. Cieszy fakt, że konkurs podobał się przybyłym gościom. Z obserwacji oraz opinii uczniów i nauczycieli wynika, że takich konkursów powinno być dużo więcej.

Nagrodzeni:
I miejsce : NADIA WALENTYNOWICZ, GABRIEL MYSZIER- SP 8
II miejsce : BARTOSZ SEŃKO, PATRYK KMIEĆ - SP 3
III miejsce : PIOTR PLISZKA, MAŁGORZATA PAKUŁA - SP 2

Tego dnia nie zabrakło również atrakcji dla nauczycieli.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i współpracę podczas konkursu. Wszyscy uczniowie, którzy wykazali się ogromnym wkładem w przygotowaniach i organizację zostali wyróżnieni.