Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Wesołego Alleluja w SP5

2017-04-12 07:55:13 (ost. akt: 2017-04-12 07:57:12)

Tradycyjnie w holu Szkoły Podstawowej nr 5 pojawiło się drzewko wielkanocne na którym zawisło około 135 pisanek. Konkurs cieszy się dużym powodzeniem. Uczniowie prześcigają się w pomysłach na wykonanie pisanki wielkanocnej. Najwięcej prac plastycznych zrobiono w klasie "O".

Natalia Łaszewska opowiada, że pisankę zrobiła ze skarpety i kolorowych cekinów. Zuzia Piątek na styropianowym jajku przylepiła kolorowe bibułki. Gosi Kloc pisankę pomogła wykonać mama - nakleiły piórka i materiały kolorowe. Marek Puczka opowiada, że Wielkanoc jest wiosenna i nakleił na jajku zwierzątka i zielone listki. Bartek Maciejewski też zrobił pisankę i mówi, że w Wielkanoc zmartwychwstał Pan Jezus.

Natalia Szewczyk z klasy 2 b opowiada, że pisankę wykonała z cekinów i gwiazdek a do koszyczka wielkanocnego trzeba włożyć i poświecić w sobotę - chleb, sól , kiełbaskę i jajka. Jajko jest symbolem życia. To wszystko zjemy w niedzielę na śniadanie wielkanocne.

Nikola Drąg i Ula Olińska życzą wszystkim ludziom zdrowych , radosnych świąt i smacznego jajka.

Do życzeń dołączają sie katecheci i inni nauczyciele "Piątaszka".
Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie dla nas mocą w codziennym życiu, nadzieją w trudnych chwilach i światłem, które wskazuje drogę do lepszego życia.

Wesołego Alleluja!
br. Krzysztof Łaszuk.