Czwartek, 2 maja 2024. Imieniny Longiny, Toli, Zygmunta

Ostatni w tym sezonie bursztynowy festiwal

2023-06-19 11:47:47 (ost. akt: 2023-06-19 11:49:56)

17 czerwca 2023 r. w Cedrach Wielkich odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca „Białobrzeski Dance Show”. BURSZTYNKI, KRASNALE i CALINECZKI prezentowały się wielokrotnie różnych kategoriach wiekowych i tanecznych.

W tańcu klasycznym formacja KRASNALI do 10 lat zajęła I miejsce. Solo JAZZ do 8 lat Hania Krupińska zajęła II miejsce, solo JAZZ 9-10 lat, Klaudia Grabowska III miejsce.

W tańcu JAZZ duety do 10 lat najmłodsze dziewczynki zaprezentowały się najpiękniej jak tylko umiały. II miejsce zajął duet Martynka Gogola i Maja Ostrowska, a I miejsce i za osobowość Festiwalu zajął duet Helenki i Marianki Błaszak. Krasnale w tańcu JAZZ do 10 lat zajęły I miejsce.

Kolejna kategoria to PERFORMING ART. IMPROVISATIONS. To nowość dla maluchów, ale i tu w kategorii do 8 lat nasza Hania Krupińska na 10 osób w finale zajęła II miejsce.

W kolejnym bloku 11-13 lat w tańcu współczesnym solo VI miejsce zajęła Julia Suchińska, a na VII miejscach uplasowały się: Lena Kułakowska, Kaja Rej i Masza Suprun. W Tańcu współczesnym 11-13 lat duet Leny Kułakowskiej i Zuzi Baranek zajął VII miejsce. Formacja 11-13 lat taniec współczesny, CALINECZKI II miejsce, a BURSZTYNKI I miejsce.

Solo JAZZ 11-13 lat, Julia Duda VI-miejsce, Yevanhelina Slavska VII miejsce.

CALINECZKI jako formacja w kategorii 11-13 lat JAZZ wytańczyły I miejsce. W kategorii PERFORMING ART. IMPROVISATIONS 11-13 lat do finału dostała się Julia Duda i zajęła VII miejsce oraz Maria Krawczyk, która zajęła III miejsce.

Taniec współczesny duet 14+ Eliza Pytlińska i Maria Krawczyk zajęły I-miejsce, natomiast w tańcu solo Hania Czaplicka i Milena Ryś uplasowały się na V pozycji. Najstarsza grupa BURSZTYNKI jako formacja w tańcu JAZZ, zajęła I miejsce.

- Ogółem nasze zespoły prezentowały się 20 razy. Dziękuję bardzo za piękne występy i wytrwałość. Rodzicom za pomoc i zaangażowanie. Uważam iż rok taneczny został zakończony w jak najlepszych nastrojach i z uśmiechem na buzi – dziękuje instruktorka zespołu Celina Pacanowska. - Życzę wszystkim dużo wypoczynku i słonecznych wakacji - dodaje.

informacja i zdjęcia: zespół Bursztynki