Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Goście z Ukrainy już w Malborku

2023-06-15 10:45:39 (ost. akt: 2023-06-15 10:50:17)

Rozpoczęła się wizyta miast partnerskich w Malborku. Pierwsza przyjechała delegacja z Ukrainy z burmistrzem Włodzimierza Igorem Palonką na czele. Jest to jego pierwsza wizyta zagraniczna od czasu wybuchu wojny. Razem z nim do Malborka przybyli także Tetiana Vashchuk – dyrektor szpitala we Włodzimierzu, Kateryna Pidgurets - Kierownik Wydziału ds. Międzynarodowych i Turystyki, Tetyana Izotova - kierownik ds. komunikacji społecznej i mediów oraz radny Andrzej Prynda.

Wczoraj (14.06) goście spotkali się z prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia Pawłem Chodyniakiem i zwiedzili malborski szpital, następnie udali się do Groblanki na spotkanie z uchodźcami, którzy przygotowali dla gości kolację. Była to również okazja do rozmów i przekonania się, jak wygląda pomoc dla Ukraińców w naszym mieście. Burmistrz Włodzimierza wręczył przy tej okazji dzieciom cukierki, które przywiózł dla nich z ich kraju.

15 czerwca goście odwiedzili Urząd Miasta Malborka, gdzie burmistrz Palonka podziękował radnym za jednogłośne przyjęcie uchwały o partnerstwie oraz mieszkańcom za okazaną pomoc dla jego miasta i wszystkich uchodźców z Ukrainy.

A już dziś do delegacji dołączą przedstawiciele pozostałych miast partnerskich Malborka, by w sobotę wspólnie świętować podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy miastami Włodzimierz i Malbork.