Poniedziałek, 4 grudnia 2023. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Utrudnienia w związku z przebudową ul. Grunwaldzkiej

2023-06-14 11:14:23 (ost. akt: 2023-06-14 12:14:37)

Trwają prace związane z realizacją projektu „Malbork na „+” – rewitalizacja historycznej przestrzeni Malborka” na ulicy Grunwaldzkiej i Placu 3 Maja. Roboty budowlane mają potrwać do 31 października 2023 roku i obejmują przebudowę instalacji podziemnych oraz remont nawierzchni jezdni oraz chodników. Na czas realizacji zadania konieczne jest zajęcie całej jezdni, dlatego projekt zakłada wprowadzenie objazdów. Zmiany planowane są od ok. 24 czerwca.

Czas wykonywania robót związanych z pierwszym etapem tej inwestycji wynosi ok. 2 miesiące.

W pierwszym etapie robót zostanie zamknięty ruch pojazdów po ulicy Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Jagiellońska do skrzyżowania z ulicą 17 Marca, jednak skrzyżowania pozostaną przejezdne.

Chodnik po stronie przeciwnej w tym etapie zostanie pozostawiony dla ruchu pieszych.

Po ustaleniach z MZK Malbork oraz wykonaniu przejazdów próbnych, przystanek autobusowy może zostać tymczasowo przeniesiony na ulicę Jagiellońska w okolice Kościoła Baptystów, a ruch autobusów zostanie poprowadzony od skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej w prawo do ulicy Jagiellońskiej dalej w kierunku ul. Żeromskiego do ronda przy ulicy 17 Marca i dalej wracając na starą trasę do Placu Słowiańskiego. Przystanki autobusowe przeniesione będą na okres ok. 4 miesięcy (również na kolejne etapy robót).

W związku z wprowadzeniem przystanków na ulicy Jagiellońskiej konieczne jest wprowadzenie znaków B – 36 zakaz zatrzymywania i postoju z tabliczką „nie dotyczy komunikacji miejskiej”. Dodatkowo po sugestiach kierowców autobusów zaprojektowano zmianę pierwszeństwa ruchu.

W obrębie skweru od strony jednostki wojskowej zlokalizowany jest parking, na czas realizacji zadania konieczne jest wprowadzenie zakazu zatrzymywania i postoju.

Remont ul. Grunwaldzkiej - organizacja ruchu na czas budowy