Czwartek, 21 września 2023. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Międzynarodowy sukces Dominiki Zielińskiej!

2023-06-12 14:27:34 (ost. akt: 2023-06-12 14:29:15)

Uczennica trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku, Dominika Zielińska od wielu lat rysuje, maluje, tworzy grafiki, ale oprócz tego angażuje się w działania społeczne, realizując po raz drugi projekt społeczny w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Pasja rysowania „towarzyszy” Dominice od wielu i lat przynosi jej już wymierne efekty.

Dominika wzięła udział w międzynarodowym konkursie plastycznym o Mikołaju Koperniku i jego odkryciach, organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Cittaslow. Jego było upamiętnienie 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika oraz upowszechnienie na świecie dorobku Wielkiego Astronoma.

Konkurs polegał na wykonaniu prac z wykorzystaniem technik cyfrowych, m. in: filmu, grafiki, animacji, prezentacji upamiętniających dokonania Mikołaja Kopernika. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców konkursu wraz z prezentacją nagrodzonych prac odbędzie się podczas Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Cittaslow w Polesine Zibello/Parma (Włochy) w dniu 24.06.2023 r.

Praca Dominiki już została wyróżniona, bowiem zostanie wykorzystana na torbach bawełnianych przygotowanych jako gadżety na stoisko we Włoszech promujące postać Mikołaja Kopernika. Gratulujemy sukcesu i czekamy na ostateczne wyniki!

informacja: Izabela Łukasiewicz, I LO w Malborku