Sobota, 20 kwietnia 2024. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Sukcesy zawodników Malborskiego Klubu Kyokushin Karate

2023-06-05 09:47:54 (ost. akt: 2023-06-05 09:50:12)

W sobotę 3 czerwca w Świnoujściu odbyły się jubileuszowe 50- te Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin Karate. W zawodach wystartowało 116 zawodników z 54 klubów z całej Polski. Pierwszy raz w historii Malborskiego Klubu Kyokushin Karate nasz zawodnik zdobył medal w Mistrzostwach Polski Seniorów. Sensei Miłosz Wolak zajął drugie miejsce w kategorii kata.

Srebrny medal dał naszemu klubowi dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Warto podkreślić , że przyzwyczailiśmy się do medali juniorów na imprezach wyższej rangi np. Mistrzostwa Europy czy Puchar Europy. Niestety młodzież po maturze przeważnie wyjeżdża z Malborka. Dlatego tak cenny jest sukces Miłosza, który studiuje w Gdańsku i łączy treningi z nauką.

Tego samego dnia w Płocku wystartowała w turnieju z okazji Dnia Dziecka 20-osobowa reprezentacja MKKK. W zawodach tych wystartowały z naszego klubu tylko pomarańczowe pasy . Tym bardziej cieszy, że w gronie 140 początkujących zawodników z Włocławka, Grudziądza, Płocka , Lesznowoli i Malborka nasi zawodnicy zdobyli 11 medali: 2 złote, 2 srebrne i 7 brązowych. W kategorii kata zwyciężył w śród dzieci młodszych Franciszek Mogiłka, drugie miejsce zajęła kadetka Wiktoria Lewandowska ze Sztumu a trzecią lokatę w chłopcach młodszych zdobył Wojciech Lipecki. W kategorii kumite medale zdobyli : złoto – Róża Derda w młodziczkach , srebro Franciszek Mogiłka w chłopcach młodszych -30 kg, brązowe medale: Franciszek Gajewski w młodzikach + 40 kg , Jan Kamiński w młodzikach – 40 kg, Wojciech Lipecki i Bartosz Langowski w kategorii chłopców młodszych + 35 kg, Inga Zaborowska w dziewczętach młodszych + 30 kg i Ignacy Bajkowski w kategorii kadetów + 45 kg.