Czwartek, 21 września 2023. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Eksponaty z dna Morza Bałtyckiego zaprezentowano w Muzeum Miasta Malborka

2023-06-02 20:14:41 (ost. akt: 2023-06-02 20:18:17)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

2 czerwca w Muzeum Miasta Malborka zaprezentowano wystawę "Do DNA. 50 lat archeologicznych badań podwodnych Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku”, na której zaprezentowano znaleziska wydobyte z dna Morza Bałtyckiego.

Odwiedzający wystawę mieli okazję zapoznać się z historiami kilkudziesięciu obiektów wydobytych z morskich głębin. Wśród nich z niebywałym zabytkiem jest… flet poprzeczny, który przeleżał 235 lat na dnie morza czy elementy ubioru marynarzy, które dzięki dziegciowi rozlanemu w chwili katastrofy statku „General Carleton” przetrwały do dziś. Jest to obecnie najliczniejsza na świecie i najlepiej zachowana kolekcja XVIII-wiecznej marynarskiej odzieży roboczej.

Warto wybrać się do Muzeum Miasta Malborka i zobaczyć prezentowane w wyjątkowej scenerii budującej magiczną aurę, wyjątkowe eksponaty, snujące fascynujące opowieści o niebezpieczeństwach związanych z pracą na morzu, walką ze sztormem w epoce żagla i pary, a także o morskich tragediach z okresu II wojny światowej. To również opowieść o pokładowej codzienności, o marynarskich obowiązkach, rozrywkach i ubiorze.

Wystawa dostępna na parterze budynku przy ul. Kościuszki 54, od wtorku do soboty w godzinach 10-16. Wstęp bezpłatny.