Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Rada Gospodarcza spotkała się w Karwanie

2023-06-02 13:37:55 (ost. akt: 2023-06-02 13:53:17)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

1 czerwca odbyło się otwarte spotkanie członków Rady Gospodarczej z udziałem Burmistrza Miasta Malborka Marka Charzewskiego jego zastępcy oraz zaproszonych gości.

Spotkanie odbyło się w Muzeum Zamkowym w Malborku - Sali konferencyjnej KARWAN. Tym razem było okazją do zapoznania się z Projektem dyplomowym dot. węzła z kładką i dojściem do ul. Kościuszki w Malborku; zagospodarowanie
ul. Kościuszki (woonerf)'; nowe zagospodarowanie placu na zamknięciu ul. Kościuszki, które przedstawili - prof. Danuta Kłosek - Kozłowska Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej oraz dyplomant mgr inż. arch. Adrian Noskowicz. Nowe spojrzenie na Malbork z perspektywy przyjezdnego turysty było inspiracją do zaprojektowania i obronienia pracy dyplomowej, która może być podpowiedzią dla dokonania zmian w przestrzeni, w której codziennie spędzamy czas. Przedstawiona prezentacja była odpowiedzią jak i czy można dokonać zmian łamiąc bariery architektoniczne dając miastu inną przestrzeń. Drugim tematem była propozycja dla malborskich przedsiębiorców zaprezentowana przez ppłk Mariana Szałkowskiego Dyrektora Zakładu Karnego w Sztumie oraz st. chor. Roberta Górniewicza dotycząca wynajmu pomieszczeń w zakresie zatrudniania osadzonych. Informacje zawarte w przedstawionej prezentacji szczegółowo określiły korzyści wynikające z przyszłej współpracy. W dalszej części spotkania dyskutowano o bieżących sprawach działań Rady oraz ogłoszonym konkursie Malboski Mistrz Biznesu 2022. Na tym spotkanie zakończono.

Do pobrania:
Prezentacja Pracy Dyplomowej
Oferta Zakładu Karnego w Sztumie