Poniedziałek, 4 grudnia 2023. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Rolkarze z Monheim nad Renem i Malborka rywalizowali i integrowali się w miniony weekend

2023-05-30 13:38:38 (ost. akt: 2023-05-30 13:52:02)

Wymiana sportowa pomiędzy UKS Bombek z Malborka i drużyną Skunks z partnerskiego miasta Monheim nad Renem trwa od wielu lat. Co roku spotykają się zawodnicy w różnym wieku, na zmianę w Polsce i w Niemczech. Zawody to tylko jeden z elementów spotkania, rywalizacja sportowa jest tylko na rolkowisku, poza nim jest przyjaźń, integracja i wspaniała zabawa.

Goście przyjechali do naszego miasta w piątek, 26 maja i pozostali aż do wtorku. W sumie było aż 40 osób, większość z nich spała w domach swoich kolegów i koleżanek. Gospodarze zadbali o to, aby nie było czasu na nudę. Ogniska, grille, zwiedzanie zamku, przejażdżka łódką, a nawet gra w paintball wypełniły praktycznie cały czas pobytu. Nie dziwi więc, że pożegnanie było bardzo smutne, cieszy jednak myśl, że za rok wszyscy spotkają się znowu, tym razem w Monheim.

Międzynarodowy turniej w hokeju na rolkach odbył się na hali przy ul. Mickiewicza i podzielony był na 3 części. Pierwszego dnia (27.05) rywalizowało 5 drużyn seniorów. Zwyciężyła jedna z grup gospodarzy KAES Bombers Malbork, na kolejnych miejscach uplasowali się Mad Dogs Sopot, Grom Morąg, Monheim Skunks i Alegre Bombers.

W niedzielę walczyły drużyny w kategorii do lat 12. Na najwyższym stopniu podium znalazła się drużyna GAS Olivia Gdańsk, następnie HUKS Niedźwiadki Gdynia, Monheim Skunks, UKS Wikingowie Elbląg, Kaes Bombers Malbork.

Tego samego dnia rywalizowali również rolkarze kategorii do lat 15. Tę kategorię wygrała drużyna gospodarzy Kaes Bombers Malbork, za nimi byli w kolejności Alegre Bombers Malbork, HUKS Niedźwiadki Gdynia i Monheim Skunks.

Organizatorami wymiany były Urząd Miasta Malborka, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Bombers Malbork oraz Stowarzyszenie Nasz Wielbark. Klub otrzymał również dofinansowanie z programu Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży.