środa, 24 lipca 2024. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Nova Galeria zaprasza na wernisaż malarstwa Ewy Dworzańskiej

2023-05-29 15:25:27 (ost. akt: 2023-05-29 15:25:50)

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Nova Galeria zaprasza na wernisaż wystawy Malarstwa Ewy Dworzańskiej. Wernisaż odbędzie się w środę 7 czerwca o godzinie 18:00. Wystawa będzie czynna do 23 czerwca w godzinach pracy Szpitala Jerozolimskiego (pon-piąt: 8:00 - 16:30).

Ewa Dworzańska urodziła się w Łowiczu, mieszka w Warszawie; studia - Rysunek i malarstwo studiowała w Szkole Reklamy pod kierunkiem prof. I.Ciehockiej, dyplom reklamy i wystawiennictwa otrzymała od prof. W.Grabowskiej.

Uprawia malarstwo: pejzaż, martwa natura, portret; wykonane w technice: olej, akryl, pastel, akwarela, techniki mieszane oraz ikonopisanie.

Brała udział w 52 wystawach zbiorowych oraz kilkudziesięciu wystawach indywidualnych, prace jej znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju, a także za granicą. Była przez wiele lat Prezesem Mazowieckiego Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Warszawie i vice-prezesem Zarządu Głównego SMP, należy do Związku Artystów Plastyków. Kurator oraz organizator licznych wystaw, a także plenerów malarskich, animator sztuki.

W 2017 roku została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Obecnie w składzie Zarządu Głównego SMP.