Sobota, 20 kwietnia 2024. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Pracowity weekend pływaków MAL WOPR

2023-05-29 09:35:23 (ost. akt: 2023-05-29 09:39:32)

Trzy dni i troje zawodników, takie cyfry to wynik minionego weekendu w wykonaniu zawodników MAL WOPR biorących udział w zawodach, nie tylko stricte pływackich.

Na początek w piątkowy poranek do Gdańska wyjechała najbardziej utytułowana pływaczka malborskiego klubu, osiemnastoletnia Nadia Walentynowicz. Nasza juniorka wzięła udział w II rundzie Ligi Województwa Pomorskiego Juniorów i Młodzieżowców, która była jednocześnie rundą finałową. W Gdańsku Nadia startowała trzykrotnie, na dystansach 100-metrowych, w każdym starcie zajmując miejsce na podium. Srebrny medal wywalczyła w stylu dowolnym, a dwa brązowe w stylu grzbietowym i zmiennym. W klasyfikacji generalnej po dwóch rundach zajęła natomiast doskonałe piąte miejsce, należy dodać, że w zestawieniu pływaczek w wieku od 17 do 23 lat. W obu rundach każdy jej start okraszony był medalem, co świadczy o wyjątkowym poziomie malborskiej pływaczki.

Sobota to dzień wyjazdu trzynastoletniego Kacpra Patoki do odległego Kołobrzegu. Zawodnik Kadry Wojewódzkiej wziął tam udział w XV Mistrzostwach Kołobrzegu w Pływaniu. Jak zwykle zaprezentował się doskonale, wywalczając w zawodach dwa srebrne medale. Kacper w Kołobrzegu skupił się na stylu dowolnym. W konkurencjach sprinterskich 50 i 100 metrów stanął na drugim stopniu podium i mógł cieszyć się z medali. W trzeciej konkurencji stylu dowolnego zajął co prawda siódmą lokatę ale cieszy uzyskany wynik, bardzo zbliżony do rekordu życiowego (2:17,76)

W ostatnim dniu weekendu, w niedzielę, ponownie Gdańsk gościł zawodników startujących w II rundzie Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Wśród najlepszych pomorskich ratowników znalazł się zawodnik MAL WOPR, siedemnastoletni Kamil Czarnota. Kamil, na co dzień startujący w zawodach pływackich, jest także doskonałym ratownikiem, który nie tylko zbiera doświadczenie w pracy na plażach ale także sprawdza swoje umiejętności na zawodach ratowniczych. Tym razem w bardzo silnej stawce zawodników, pod czujnym okiem surowych sędziów, zaliczył bardzo dobry występ uwieńczony srebrnym medalem. W konkurencji 100m ratowanie kombinowane uzyskał doskonały czas 1:27,22 i mógł cieszyć się z brązowego medalu. Warto dodać, że wielu zawodników musiało przełykać w Gdańsku gorycz dyskwalifikacji, bowiem sędziowie byli bardzo restrykcyjni. W każdej z trzech konkurencji zawodów, Kamil plasował się w pierwszej dziesiątce zawodników, uniknął dyskwalifikacji, a w zestawieniu chłopców 16-18 lat zajął bardzo dobre, piąte miejsce. W zawodach startował także były zawodnik MAL WOPR, doskonały ratownik, na co dzień uczeń Zespołu Szkół Technicznych, dziewiętnastoletni Cezary Gwiazdowski. Cezary nie zdobył co prawda medalu ale jego doskonałe umiejętności i doświadczenie można już od kilu sezonów sprawdzać w sezonie na plaży w Krynicy Morskiej, gdzie pełni odpowiedzialną służbę.

Informacja: MAL WOPR Malbork