Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Przedszkolny Konkurs Recytatorski „Witajcie w zwierzyńcu”

2023-05-26 14:13:35 (ost. akt: 2023-05-26 14:13:44)

18 maja odbył się w Przedszkolu nr 5 im. Dzieci z Zamkowego Wzgórza odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski „Witajcie w zwierzyńcu”. Do konkursu dzieci zgłaszali rodzice i do nich należało wybrać z dzieckiem wiersz, nauczyć go i ewentualnie przygotować strój. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzowanie poezji dziecięcej oraz przełamywanie nieśmiałości.

Do konkursu przystąpiło łącznie 16 uczestników z 4 grup wiekowych. Wykonawców oceniało jury w składzie: pani Katarzyna Kowalska – Dyrektor Przedszkola i pani Aleksandra Szczecińska - emerytowany nauczyciel naszej placówki oraz p. Małgosia Zając – przedszkolny psycholog.

Trzeba przyznać, że jury nie miało łatwo - wybrać laureatów, z tak wielu utalentowanych wykonawców. Uczestnicy wykazali się odwagą, dobrą pamięcią i często ciekawym strojem.

Ostatecznie jury postanowiło, mimo wstępnej kategorii wiekowej postanowiło przyznać po dwa miejsca równorzędne, nie kierując się wiekiem uczestników a poziomem wykonania:
I miejsce – Olga Rutkowska (3latek) oraz Martyna Skorczyk (4-latek)
II miejsce – Zosia Michalska (4-latek) oraz Maja Pazik (4-latek)
III miejsce – Zuzanna Gutkowska (4-latek) oraz Franciszek Łabaj (6-latek)

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki, w tym między innymi książki, które nasza placówka pozyskała w zeszłym roku w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

tekst: B. Okrucińska