Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

44 bramki w III kolejce rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja

2016-12-05 17:50:11 (ost. akt: 2016-12-05 18:02:22)

W trzech meczach strzelono aż 44 bramki co daje średnią prawie 15 bramek na mecz. W pierwszym meczu UKS Bombek SP3 wygrał kolejny swój mecz 6:1 z Grom Morąg.

Bramki dla UKS strzelili: Maciej Cyganowski-4 i Radek Czerniewski-3. Bombek zagrał w składzie: bracia Maciej i Szymon (najmłodszy zawodnik rozgrywek) Cyganowscy, Radosław Czerniewski, Dominik Wojtoniak, Damian Gołuński, Dariusz Piątek, Emil Masłowski i Sławomir Nawrocki. W kolejnym meczu padło aż 28 bramek. Grizzlies Gdynia strzeliła 18 bramek, Gryf Gadreja 10. W rywalizacji Bombers Malbork - Media Team Gdańsk to gospodarze okazali się w tym dniu zespołem lepszym wygrywając 7:2. Bramki dla malborskiego zespołu strzelili: Paweł Badziong, Robert Gierasimczuk i Piotr Raszewski po 2 oraz Leonid Eremchuk. W składzie Bombers Malbork zagrali: Leonid Eremchuk, Robert Gierasimczuk, Piotr Raszewski, Paweł Badziong, Rafał Sokalski, Michał Szyszkowski, Dariusz Napiątek, Marek Kijewski i Piotr Sadowski. Marvin's Oliwa Hockey Team pauzował. W tabeli prowadzi zespół UKS Bombek SP3 Malbork - 9pkt, Bombers Malbork - 4pkt, Media Team - 4pkt, Grizzlies Gdynia - 3pkt, Gryf Gardeja - 3 pkt, Marvin's Oliwa - 2 pkt i Grom Morąg - 0 pkt. Za tydz w IV kolejce zagrają :godz 8'00 mecz I - Bombers Malbork - Grom Morąg, godz 9'30 mecz II - UKS Bombek/HUKS Niedźwiadki - TH Gryf Gardeja, godz 11'00 mecz III - Marvin's Oliwa Gdańsk - Grizzlies Gdynia, pauza - Media Team Gdańsk. W kategorii strzelców prowadzi Maciej Cyganowski Bombek SP3 Malbork- 9, Piot Jabłoński Gardeja- 8, Adam Zaborowski Gdynia- 6, Radek Czerniewski Bombek SP3 Malbork- 5, Paweł Badziong Bombers Malbork -5.

Młodsi zawodnicy UKS grający na wypożyczeniu rozgrywali swoje mecze na Śląsku. Michał Sadowski i Piotr Sałek uczestniczyli w turnieju juniora młodszego w Oświęcimiu. W dwóch meczach zawodnicy z Malborka grający w barwach GKS Stoczniowiec Gdańsk wygrali kolejno z Tychy 2:1 i Oświęcimiem 5:2. Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, Michał Sadowski asystował przy jednej z bramek. Michał Nawrocki uczestniczył w eliminacjach do kadry Polski U-14 w reprezentacji Północy, która zwyciężyła wszystkie swoje mecze, 3:2 po karnych z Kadrą Południa (Michał strzelił decydującego karnego), 3:2 po karnych z Kadrą Śląska (bramka wyrównująca Michała, która doprowadziła do dogrywki i ostatecznie do rzutów karnych) i 7:3 z Polonią Bytom (2 bramki naszego zawodnika). Zawodnicy, którzy zakwalifikują się do kadry będą reprezentowali Polskę na międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Budapeszcie.

Już za tydzień nasi zawodnicy w kategorii żak młodszy grający na wypożyczeniu w PTH koziołki zagrają w Pozna niu przeciwko ŁKH Łódź, tydz później - 17/18 grudnia zagrają w Warszawie z Legią. Żak starszy 17/18 grudnia zagra w barwach PTH mecze ligowe przeciwko GKS Stoczniowiec Gdańsk w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski. Michał Nawrocki grający w barwach SMS Sokoły Toruń zagra przeciwko ŁKH Łodź 17/18 grudnia i 19/22 na międzynarodowym turnieju hokeja w Czechach. Bartosz Grabara na wypożyczeniu w Toruniu zagra swoje mecze ligowe w kategorii młodzik w lidze Śląska. 28/30 grudnia nasi zawodnicy będą uczestniczyli w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie Warrior Cup rocznik 2005/2006. Wcześniej najmłodsza grupa małych hokeistów zagra w turnieju mini hokeja na lodzie w Gdańsku.

informacja: Sławomir Nawrocki