środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

IV Malborski Festiwal Zdrowia

2023-05-19 11:25:06 (ost. akt: 2023-05-19 11:26:56)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

W czwartek 18 maja, w gościnnych progach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbyła się 4. edycja Malborskiego Festiwalu Zdrowia. W festiwalu brały udział ośmioosobowe drużyny reprezentujące malborskie szkoły podstawowe.

Wydarzenie rozpoczęło się od spotkania z oficer prasową Komendy Powiatowej Policji w Malborku st. asp. Sylwią Kowalewską, która przybliżyła młodzieży zagrożenia w sieci oraz przekazała istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się wakacjami.

Następnie uczestnicy przystąpili do udziału w przygotowanych konkurencjach. Równolegle odbywały się: Konkurs plastyczny pod hasłem "Jedz owoce i jarzyny, w nich mieszkają witaminy. Konkurs "Żyj zdrowo na sportowo", konkurs wiedzy oraz konkurs na "Mistrza kanapki" realizowany pod czujnym okiem uczniów uczniów z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych z Technikum nr 3 w Malborku.
Nad przebiegiem konkursów czuwały komisje konkursowe składające się ze specjalistów w swoich dziecinach.

Podczas festiwalu odbył się pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu Marii Arapinowicz, uczennicy II Liceum Ogólnkształcącego z Malborka.

Po przebiegu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki, wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki.

Organizatorami wydarzenia byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Malborku Urząd Miasta Malborka, Polski Czerwony Krzyż Malbork, Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa (okręg Gdańsk).