Sobota, 3 czerwca 2023. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Spartakiada Seniorów - sportowa odsłona Malborskich Wiosennych Dni Seniora

2023-05-17 18:13:08 (ost. akt: 2023-05-17 18:26:30)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

Drugi dzień Malborskich Wiosennych Dni Seniora zdominowała rywalizacja sportowa realizowana w ramach Spartakiady Seniorów.

Uczestnicy zawodów spotkali się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Malborku. Osiem drużyn wzięło udział w dziewięciu konkurencjach (ringo- celny rzut, taniec z balonem, rzut kaloszem, rzut do tarczy, bieg z jajkiem, rzut piłeczką i woreczkiem do celu, bieg na nartach, bieg przez hula hoop). Za pierwsze trzy miejsca w łącznej klasyfikacji punktowej uzyskanej w poszczególnych konkurencjach drużyny otrzymały puchary. Wręczono również wyróżnienia, a każdy z uczestników spartakiady otrzymał pamiątkowy medal.

Seniorzy dzisiejszą spartakiadą promowali zdrowy styl życia oraz aktywny sposób spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim była to okazja do wspólnej integracji. Przypominamy, że malborskich seniorów odwiedziła delegacja zaprzyjaźnionej Gminnej Rady Seniorów z Gminy Krzywiń z województwa wielkopolskiego, której przedstawiciele również brali udział w dzisiejszych zawodach.

Organizatorami tegorocznych Malborskich Dni Seniora są Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, Malborska Rada Seniorów oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Malborku. Impreza odbyła się dzięki wsparciu Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Malborku, Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku, Stowarzyszeniu Manko w Krakowie oraz Zespółu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Malborku.

Sprawdź jak seniorzy bawili się pierwszego dnia w Szkole Łacińskiej:
Malborskie Wiosenne Dni Seniora - rozśpiewany pierwszy dzień