Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Makul@tura i Kuśka Brothers na festiwalu w Monheim nad Renem

2023-05-17 15:24:14 (ost. akt: 2023-05-17 15:43:40)

12 i 13 maja przedstawiciele malborskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Makulatura” odwiedzili nasze partnerskie miasto Monheim w Nadrenii – Północnej Westfalii. Przyjechali tam na zaproszenie lokalnego młodzieżowego centrum kultury „Sojus 7”. Organizacje współpracują ze sobą od czterech lat.

Gospodarze byli organizatorem festiwalu muzycznego Draussen Tanzen, podczas którego wystąpił związany z Makulaturą zespół Kuśka Brothers. Na scenie pojawili się też artyści z Argentyny, Słowenii oraz przedstawiciele muzyki alternatywnej z całych Niemiec.

Malborska delegacja miała także okazję wziąć udział w festynie ulicznym jednej z dzielnic Monheim - Baumberg. Tego samego dnia odwiedzili instytucję kulturalną Ulla Hahn House, gdzie w domu słynnej pisarki funkcjonuje miejskie centrum literatury.

- Nasza delegacja mogła przyjrzeć się organizowanym tam warsztatom dla dzieci. Program wizyty wypełniony był atrakcjami, o które zadbała zajmująca się kontaktami z Malborkiem Shirin Berndt. Jesienią planowana jest rewizyta przedstawicieli Sojus 7 w Polsce – mówią uczestnicy wyjazdu.

informacja i zdjęcia: Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „Makul@tura”