Niedziela, 28 kwietnia 2024. Imieniny Bogny, Walerii, Witalisa

Michalina Kumkowska najlepszą zawodniczką Bałtyckich Nadziei Olimpijskich

2023-05-17 08:32:12 (ost. akt: 2023-05-17 09:31:06)

Z czterema medalami wrócili zawodnicy MAL WOPR z zawodów pod nazwą Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie, które odbyły się w minioną sobotę, 13 maja, w Gdańsku. Najlepszą, dziewięcioletnią, młodą pływaczką w pierwszym porannym bloku zawodów okazała się reprezentantka Malborka Michalina Kumkowska.

Poprawiając swoje dotychczasowe rekordy życiowe na dystansach 50 metrów stylem dowolnym i grzbietowym, w każdym starcie aż o 9 sekund, wywalczyła złoty i srebrny medal. Zwyciężyła też bezapelacyjnie w klasyfikacji generalnej startujących pływaczek. Czas, który uzyskała na sprinterskim dystansie popularnym kraulem, a który wynosi 37,88s, budzi prawdziwy podziw. Nasza zaledwie dziewięcioletnia pływaczka to prawdziwy talent, który mamy nadzieję, właśnie zaczyna rozkwitać. O iskrze talentu możemy także mówić z pewnością w przypadku Kacpra Patoki, który dzień po powrocie z Dębicy ze zgrupowania kadry wojewódzkiej, pojechał po medal do Gdańska. W konkurencji 100m stylem dowolnym, mimo zmęczenia podróżą, wywalczył srebro. Krążek z najcenniejszego kruszcu przywiózł z zawodów piętnastoletni Dawid Patoka, który był bezkonkurencyjny w konkurencji 100m stylem grzbietowym. Swój najlepszy wynik w tej konkurencji poprawił o blisko dwie sekundy (1:07,68), a do gdańskich zdobyczy dorzucił życiówkę na 200m stylem zmiennym, która od soboty wynosi 2:25,47s. O podium otarła się pozostała dwójka malborskich pływaków startująca w zawodach Bałtyckich Nadziei Olimpijskich. Czwarty w konkurencji 100m stylem dowolnym był Sławomir Szpaczyński, zaś Ania Czerwińska w tej samej konkurencji uplasowała się na miejscu piątym.

Warto zaznaczyć, że nieliczna pięcioosobowa ekipa MAL WOPR w klasyfikacji medalowej zajęła bardzo wysokie 11 miejsce w zestawieniu 21 klubów zdobywających medale.

Informacja: MAL WOPR Malbork