Piątek, 24 marca 2023. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Stajnia ISKRA - Firma Rodzinna roku 2017

2017-04-10 13:10:31 (ost. akt: 2017-04-10 13:10:46)

Podczas IV Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych w Poznaniu odbyła się Gala Wręczenia Nagród konkursu Firma Rodzinna Roku 2017, na której Stajnia Iskra ze Sztumskiego Pola zdobyła główną nagrodę w kategorii mikroprzedsiębiorstwo. W konkursie startowało ponad 300 podmiotów z całej Polski, a większość z nich właśnie w kategorii mikroprzedsiębiorstwo. Stajnia Iskra stanęła na podium wśród takich polskich marek jak OKNOPLAST czy YES Biżuteria.

Kapituła doceniła Jakuba Gossa – właściciela Stajni koni i pensjonatu Iskra, który prowadząc działalność realizuje założenia firmy rodzinnej. Stadninę tworzą dwa pokolenia rodziny, a trzecie już uczestniczy w jej funkcjonowaniu. Każde z pokoleń działa zgodnie z ideą, która narodziła się w 1999 r. wraz z powstaniem stadniny i dokłada wszelkich starań, aby była ona miejscem przyjaznym, otwartym i przepełnionym rodzinną atmosferą.
Dla swoich pracowników Jakub Gossa stwarza możliwość ciągłego rozwoju zawodowego oraz łączenie pracy z miłością do koni. Dodatkowo promuje jeździectwo, jako formę aktywnego wypoczynku dostępną dla osób w każdym wieku, poprzez prelekcje w szkołach i przedszkolach, a także organizację pikników jeździeckich. Jakub Gossa wraz z małżonką są założycielami Spółdzielni Socjalnej Iskra, która działa na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza nagroda, jaką otrzymała Stajnia Iskra. Już w 2014 r. firma została wyróżniona w konkursie Obywatelska Nagroda Złotego Mieczyka za działalność w obszarze ekonomii społecznej, a w 2017 r. została nominowana do finału konkursu Tourism Trends Awards 2017, za wdrażanie innowacyjnych i kreatywnych rozwiązań w kampanii produktu turystycznego.
fot. Błażej Pszczółkowski