Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Czy warto? – zapytały uczennice z Gimnazjum nr 2

2017-04-10 12:49:22 (ost. akt: 2017-04-10 12:58:53)

7 kwietnia w malborskim Klubie Garnizonowym odbył się X Przegląd Spektakli Profilaktycznych.

Dziewczeta z klasy 2B Gimnazjum nr 2 – Natalia Cabaj , Karolina Mierzwa, Maja Cierpiałowska, Julia Sidor i Marcelina Suska przygotowały spektakl pod wymownym tytułem „ Czy warto?...”.

W refleksyjnym nastroju widzowie wysłuchali krótkich historii życia nastolatek. Historii, które nie miały dobrego zakończenia. Historii związanych z zagrożeniami , jakie niosą ze sobą używki: narkotyki, alkohol, dopalacze. Na koniec dziewczyny rozdały publiczności karteczki z sentencjami na temat sensu życia. Całość uzupełniła skromna , ale przemawiająca do wyobraźni scenografia- nekrologi nastolatek i znicze oraz muzyka a szczególnie słowa z piosenki Stanisława Soyki „ Życie nie po to jest, by brać…”

Zespół z Gimnazjum nr 2 zdobył II miejsce i nagrodę. Najważniejsze jednak było to, że widownia w skupieniu słuchała słów płynących ze sceny. O taką chwile refleksji chodziło wykonawczyniom i opiekunowi grupy pani Oldze Loroch.
W jury konkursu zasiadali specjaliści od spraw profilaktyki uzależnień, gościem był burmistrz Malborka pan Marek Charzewski, który pogratulował uczestnikom i wręczył nagrody.

Nadesłała: Ewa Smardzewska