Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Relacja ze spotkania z autorką Agnieszką Korol

2023-05-12 12:30:28 (ost. akt: 2023-05-12 12:35:46)

11 maja br., w związku z XX Ogólnopolskim Tygodniem Bibliotek malborska Mediateka zorganizowała spotkanie z autorką Agnieszką Korol.

- Odwiedziła nas nietuzinkowa postać, bo nie tylko pisarką, ale również autorką sztuk teatralnych, scenariuszy filmowych, felietonistką, nauczycielką tańca i śpiewu (długo by wymieniać) - Agnieszka Korol. Pisarka promowała swoją najnowszą książkę pt. „Rycerze Eonii”. Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją kierowaną z udziałem publiczności, w której udział wzięli uczniowie malborskich szkół: Sp3, Sp5, Sp6 i Sp9. Po przedstawieniu dzieci wymyślały ciąg dalszy zaprezentowanej historii – relacjonują organizatorzy. - Następnie autorka przybliżyła młodzieży pozostałe stworzone przez siebie książki, m.in. „Zamczysko” (o średniowieczu w krzywym zwierciadle, rozwiązywaniu spraw kryminalnych i największym dylemacie: kim będzie następny król, gdyż obecny ma już dokładnie sto lat na karku i młodziutką małżonkę, czwartą z kolei), czy „Listy z jeziora” (powieść sensacyjno-obyczajową o właścicielce pensjonatu dręczonej listami z pogróżkami) - dodają.

Spotkanie tradycyjnie zakończyło się serią pytań do autorki, zakupem książek z autografami oraz wpisem do naszej mediatecznej kroniki wydarzeń.

informacja i zdjęcia - Joanna Kloc, MBP Filia dla Dzieci i Młodzieży