Czwartek, 21 września 2023. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Rozstrzygnięcie malborskiego etapu gminnego konkursu wiedzy o zamkach gotyckich 2023

2023-05-11 11:20:10 (ost. akt: 2023-05-11 12:00:37)

W dniu 10 maja 2023 r. w sali posiedzeń Urzędu Miasta Malborka odbył się etap gminny kolejnej edycji konkursu wiedzy o zamkach gotyckich. Burmistrz Miasta Malborka – Marek Charzewski wręczył nagrody dla laureatów pierwszych trzech miejsc.

Stowarzyszenie Gmin „Polskie Zamki Gotyckie” z siedzibą w Olsztynie po raz kolejny zorganizowało konkurs wiedzy o zamkach gotyckich, którego celem jest propagowanie szeroko pojętej wiedzy o historii państwa krzyżackiego obejmującego obszar dzisiejszej północno-wschodniej Polski. Konkurs podzielony jest na dwa etapy: gminny (przeprowadzany na terenie 14 gmin należących do stowarzyszenia „Polskie Zamki Gotyckie”) oraz centralny (finałowy etap odbywający się w Olsztynie).

W Urzędzie Miasta Malborka odbył się etap gminny, w którym wzięło udział 18 uczniów malborskich szkół podstawowych. Uczniowie mieli 45 minut na wypełnienie testu wielokrotnego wyboru. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Pana Mateusza Gadowskiego – nauczyciela historii zweryfikowała poprawność wypełnionych testów, po czym Burmistrz Miasta Malborka – Marek Charzewski wręczył wszystkim uczniom dyplomy za udział w konkursie oraz nagrody dla laureatów pierwszych trzech miejsc.

Wyniki etapu gminnego konkursu wiedzy o zamkach gotyckich przeprowadzonego w Malborku:

I miejsce (ex aequo)*:
- Klaudia Zawadzka – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Kochanowskiego
- Hubert Kita – Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II
II miejsce:
- Wojciech Urban – Szkoła Podstawowa nr 9 im. Kazimierza Jagiellończyka
III miejsce (ex aequo):
- Hanna Keńska – Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II
- Alex Wiloch – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego

* W związku z otrzymaniem przez dwójkę uczniów tej samej, maksymalnej ilości punktów przyznano im dwa pierwsze miejsca i to oni będą reprezentować nasze miasto w etapie centralnym konkursu.

Finał konkursu zaplanowano na 12 czerwca 2023 r. w Urzędzie Miasta Olsztyna, znajdującym się przy Placu Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn, w godz. od 11:00 do 15:00.

Gratulujemy finalistom i trzymamy za nich kciuki w etapie centralnym konkursu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom za przygotowanie uczniów do tegorocznego konkursu.