Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Nowa Aleksandria na Nowo - koncert Tribute to Siekiera "Nowa Aleksandria" już 13 maja!

2023-05-10 12:28:31 (ost. akt: 2023-05-10 13:06:19)

Malborskie Stowarzyszenie Aktywności Twórczej MaKUL@TURA zaprasza na koncert TRIBUTE TO SIEKIERA "Nowa Aleksandria" - 13 maja o godzinie 20:00 w Przestrzeni Aktywności Twórczej MaKUL@TURA (Plac Słowiański 17a). Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu.

Z przyjemnością informujemy, że już niedługo odbędzie się wyjątkowy koncert: Tribute to Siekiera, podczas którego zostanie zagrany w całości legendarny album z 1986 roku - "Nowa Aleksandria". To wydarzenie będzie doskonałą okazją do przypomnienia sobie kultowych utworów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki rockowej. Siekiera to zespół, który do dzisiaj pozostaje jednym z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny punkowej i new wave.

"Nowa Aleksandria” to album, który przełamał bariery pomiędzy punkrockiem, a zimną i nową falą. Kierowana przez Tomasza Adamskiego Siekiera do dziś inspiruje artystów w kraju i zagranicą, m.in. w Ameryce Południowej. Kultowy album Siekiery „Nowa Aleksandria”, wraz z utworami, które weszły w skład płytowej reedycji albumu, zaprezentują czołowi muzycy trójmiejskiej sceny alternatywnej, yassowej i rockowej.

Michał Miegoń – głos, gitara
Michał Młyniec – gitara basowa
Grzegorz Kurowski – instrumenty klawiszowe
Michał Gos - perkusja