środa, 24 lipca 2024. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Dzień Otwarty Biblioteki w Muzeum Zamkowym

2023-05-09 14:08:53 (ost. akt: 2023-05-09 15:10:38)

11 maja b.r. w godzinach od 10.00–18.00 Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na Dzień Otwarty Biblioteki. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ jest ostatnim rokiem w obecnej lokalizacji. Wiąże się to z ogromnym przedsięwzięciem Muzeum Zamkowego, a dokładniej z projektem "Przebudowa zabytkowych budynków gospodarczych na Przedzamczu zamku w Malborku wraz z ich dostosowaniem do funkcji kulturalno-edukacyjnych”, realizowanym w ramach Programu Kultura Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego Działanie 1 Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym. Dzień Otwarty będzie więc ostatnią szansą, aby zapoznać się z historią oraz działalnością książnicy w obecnej formie i miejscu.

- Czy wiecie Państwo, że Biblioteka Muzeum Zamkowego w Malborku istnieje od 1961 roku, co oznacza, że funkcjonuje już 62 lata! Długo? krótko? to oczywiście pojęcie względne. Wychodząc z założenia, że się nie starzejemy, a jedynie nabieramy doświadczeń, to wydaje nam się, że jednak nie poddajemy się presji czasu. Jest wręcz odwrotnie. W okresie swego funkcjonowania zamkowa książnica podlegała wielu zmianom. Ale zawsze była miejscem przyjaznym pracownikom muzeum, naukowcom, studentom, uczniom oraz pasjonatom historii czy po prostu poszukiwaczom wiedzy - mówią zamkowi bibliotekarze.

W programie m.in.:

1. Projekcja filmu: Śladami książek i bibliotek na zamku malborskim
2. Pokaz najcenniejszych egzemplarzy ze zbiorów biblioteki
3. Krótka historia opraw - prezentacja najciekawszych opraw zamkowej książnicy
4. Warsztaty plastyczne: zaprojektuj zakładkę do książki, kolorowanki dla najmłodszych
5. Gra terenowa we współpracy z Pomorską Biblioteką Pedagogiczną w Gdańsku. Filia w Malborku.
6. Konkursy i quizy z nagrodami.

Grupy szkolne proszone są o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu: 55/647-0-897, 899 lub e-mailowo: biblioteka@zamek.malbork.pl

informacja: Muzeum Zamkowe w Malborku