Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Reprezentacja z Malborka na IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Dance Group

2017-04-10 12:29:29 (ost. akt: 2017-04-10 12:37:32)

8 kwietnia 2017 roku, 40-osobowa najmłodsza grupa CALINECZKI, wyjechała na IV Ogólnopolski Festiwal Tańca DANCE GROUP do Gdańska.

Poniżej relacja Celiny Pacanowskiej instruktora MCKiE:
Już o 9.15 prezentowały się nasze maluszki w tańcu solo do 8 lat, i tu Iga Kratewicz-solo, oraz duet Wiktoria Kołodyńska i Hania Nadworna wywalczyły I-miejsce, a 4-letnia Lenka Ziętek zajęła II-miejsce. W kategorii formacje na 10 zespołów, Calineczki wytańczyły III-miejsce, natomiast w kategorii duety 9-11 lat na 12 duetów, Ada Kratewicz i Zuzia Wąsik zdobyły III-miejsce, a Ala i Iga Kratewicz zajęły IV miejsce.

Niedziela palmowa była kolejnym dniem wyjazdu zespołu Bursztynki Junior i Bursztynki starsze na Ostródzki Festiwal Tańca. Zarówno w Gdańsku jak i w Ostródzie grupy prezentowały Malbork w tańcach solo i formacji w kategorii Modern i Jazz. I tym razem nasze Bursztynki w kategorii 12-16 lat zajęły I-miejsce, i Bursztynki starsze w kategorii powyżej 16 lat również I miejsce . W tańcu solo JAZZ, 12-16 lat Eliza Kościelska zdobyła II-miejsce, a w Modernie Martynka Kraske II-miejsce. W kat.9-12 lat Lena Kaczyńska III-miejsce, a Zuzia Noworacka- VI miejsce. Cieszę się i jestem coraz bardziej dumna ze swoich podopiecznych, iż udało mi się zaszczepić w nich miłość do tańca, a przede wszystkim technikę wykonania danego układu.

Dziękuję Zuzi Błaszak za pomoc w czesaniu zespołu. Panu Arturowi Latkiewicz za niesamowite zaangażowanie w dwa dni Festiwalowe.

Mieć takiego rodzica to skarb naszego zespołu. Dziękuję raz jeszcze całej rodzinie Bursztynkowej za dwa dni ciężkiej pracy, ale myślę iż warto było.