Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Chemiczne powody do dumy w I LO

2017-04-10 12:25:03 (ost. akt: 2017-04-10 12:27:51)

Już po wszystkim, XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Wygraj Indeks” organizowanego przez Politechnikę Gdańską dobiegła końca! Do finałowego etapu dostało się aż 8 uczniów I LO w Malborku, przygotowywanych przez panią Joannę Lamkowską – nauczycielkę chemii.

25 listopada o godzinie 9:00 weszli do audytorium Wydziału Chemicznego PG. Tam zostali przywitani przez organizatorów i otrzymali swój pakiet konkursowy. Uczniowie mogli trafić na 1 z 5 przygotowanych zestawów zadań, a na zmierzenie się z nimi mieli tylko 60 minut!

Dziś już znamy laureatów! Są nimi ANNA IWANOWSKA i DAWID ZAKRZEWSKI. Dawid uplasował się na 2 miejscu, za to Ania zajęła 5 pozycję. Oboje otrzymają indeksy na dowolny kierunek Wydziału Chemii na Politechnice Gdańskiej.

Jest to niesamowite wyróżnienie dla młodych chemików, tym większe i zaszczytniejsze, iż rywalizowali z uczniami z całej Polski, tak świetnie się pokazując! Gratulujemy Ani i Dawidowi, pozostałym uczestnikom oraz opiekunowi p. Joannie Lamkowskiej. Wszystkim życzymy dalszej owocnej pracy i wielu sukcesów!

informacja: zespół redakcyjny I LO w Malborku
zdjęcie: archiwum I LO w Malborku