Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Bibliotekarze spotkali się w muzealnej bibliotece

2023-04-28 12:47:31 (ost. akt: 2023-04-28 12:50:53)

26 kwietnia 2023 r. odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli bibliotekarzy na terenie Biblioteki Muzeum Zamkowego w Malborku

Filia Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej w Malborku wraz z pracownikami Biblioteki Muzeum Zamkowego w Malborku wspólnie zorganizowały 26 kwietnia 2023 r. spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu malborskiego i sztumskiego. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Muzeum Zamkowego w Malborku mieszczącym przy ul. Starościńskiej 1. Nauczyciele bibliotekarze mieli okazję obejrzeć budynek, a także poznać działalność i specyfikę pracy biblioteki naukowej z tak długoletnimi tradycjami. Warto przypomnieć, że na zamku w Malborku od XIV wieku pielęgnowane są tradycje „biblioteczne”, którym dał początek księgozbiór zakonu krzyżackiego.
Pani Aleksandra Siuciak, omówiła rolę i działalność biblioteki muzealnej oraz przedstawiła ofertę zajęć bibliotecznych związanych z historią książki i bibliotek, historią piśmiennictwa. Podczas spotkania odbył się także z pokaz starych druków.

Omówiono również przedsięwzięcia realizowane przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Malborku i szkoły malborskie w ramach obchodów organizacji Tygodnia Bibliotek 2023 - edycji pod hasłem: Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!
W spotkaniu wzięło udział 22 nauczycieli bibliotekarzy. Planowane są kolejne spotkania w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia dla bibliotekarzy ukierunkowane na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk.