Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Malbork liderem rankingu CEEB

2023-04-25 11:59:36 (ost. akt: 2023-04-25 11:59:26)

Informujemy, że Miasto Malbork jest liderem rankingu wojewódzkiego wniosków zgłoszonych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dzięki aktywnemu udziałowi pracowników Urzędu Miasta przy pomocy Straży Miejskiej udało się zebrać dane od 99% mieszkańców Malborka.

Aktualnie mamy 1 miejsce w województwie pomorskim, 9 w Polsce. Z uzyskanych danych docelowo będzie tworzona inwentaryzacja, na podstawie której, wg wymagań uchwały antysmogowej, powstanie harmonogram rzeczowo-finansowy planu wymiany nieefektywnych źródeł ciepła w Malborku.
http://m.82-200.pl/2023/04/orig/ceeb-9334.jpg
Wnioski zbierano od mieszkańców od 1 lipca 2021 do końca czerwca 2022 r. W Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska nadal można złożyć stosowny wniosek albo złożyć korektę jeśli nastąpiły zmiany względem wcześniej złożonych dokumentów.

Ranking gmin powstał w oparciu o liczbę punktów adresowych przypisanych do obszaru danej gminy. O pozycji gminy w rankingu decyduje liczba punktów adresowych, dla których została złożona co najmniej 1 deklaracja w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Baza danych w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków jest coraz bogatszym źródłem wiedzy na temat sytuacji związanej z niską emisją i zanieczyszczeniem środowiska. W bazie jest obecnie 1 039 209 złożonych deklaracji z informacją, czym ogrzewane są budynki w Polsce. Choć deklaracje składane są przez właścicieli i zarządców budynków, spory udział mają tutaj gminy, które starają się nagłaśniać nowy obowiązek w kampaniach informacyjnych. Bardzo doceniamy zaangażowanie lokalnych urzędów gmin i miast w promocję CEEB.