Poniedziałek, 4 grudnia 2023. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Biegli i maszerowali "Dla Autyzmu"

2023-04-22 22:30:43 (ost. akt: 2023-04-23 10:12:08)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

W sobotę 22 kwietnia na terenach Centrum Aktywnego Wypoczynku i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malborku odbył się V Piknik Biegowy oraz Marsz Nordic Walking "Dla Autyzmu".

Co roku w kwietniu obchodzone są Światowe Dni Wiedzy na Temat Autyzmu, które mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy Dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Autystycznym i Osobom z Trudnościami w Komunikowaniu się oraz Malborska Fundacja Rozwoju realizują szereg przedsięwzięć o charakterze promocyjnym, informacyjnym, społeczno – kulturalnym oraz sportowym.

Tradycją również stało się, że SORW, Stowarzyszenie oraz Malborska Fundacja Rozwoju zapraszają wszystkich chętnych na Piknik Biegowy dla Autyzmu, podczas którego organizowany jest bieg i marsz nordic walking na dystansie 5 km. 22 kwietnia odbyła się piąta edycja imprezy. Główny bieg poprzedziły biegi dla dzieci i młodzieży.

Piknik odbywał się 22 kwietnia, a tego dnia przypada Dzień Ziemi, organizatorzy zaprosili swoich gości do wspólnego sadzenia drzewa, klon czerwony będzie w przyszłości ozdobą na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku, gdzie odbywała się impreza.

Wydarzenie patronatem objęli:
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla oraz Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski.