Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Zdrowo, muzycznie, fantastycznie czyli MBOJ w II LO

2023-04-19 15:55:32 (ost. akt: 2023-04-19 16:11:09)

19 kwietnia br. w II Liceum Ogólnokształcącym w Malborku młodzież pod opieką nauczycielki Anny Staszyńskiej zorganizowała dla swoich młodszych kolegów ze szkół podstawowych zawody pod hasłem „Zdrowo, muzycznie, fantastycznie”. Była to już druga edycja tej imprezy realizowanej w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego „Junior”, w skrócie MBOJ.

Spotkanie otworzyli burmistrz Marek Charzewski oraz wicedyrektor II LO Anna Ulman, natomiast nagrody na zakończenie wręczało Jury wraz z dyrektorem Zbigniewem Kowalskim. Dodatkowe atrakcje artystyczne zapewnili uczniowie szkoły – śpiewające Trio w składzie Marysia Arapinowicz, Zuzia Bakalarz i Nikola Cyssewska, tancerze Wiktoria Kozubska, Zosia Ciok, Janek Ćwikliński i Janek Woźniak oraz wokalistka Patrycja Nowak.

Uczestników – zespoły ze szkół podstawowych nr 2, nr 3, nr 8, nr 9 i szkoły ze Starego Pola oceniało Jury w składzie: Katarzyna Mowińska – Naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Miasta Malborka, nauczycielka Milena Piątek i przedstawicielka samorządu uczniowskiego Aleksandra Ołowiak.

Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach – sportowej, kulinarnej, prezentacji scenicznej i plastycznej. Najpierw musieli wykazać się sprawnością, wolą walki i grą fair play w konkurencjach sportowych o dość wymownych nazwach jak np. wyścig raczkiem, narty czy szycie. Następnie grupy odgadywały i układały słowa, przyrządzały zdrowe sałatki, przedstawiały scenki teatralne na temat zdrowego stylu życia lub tańce fitness a na zakończenie namalowały plakaty promujące zdrowie. Było zdrowo, muzycznie i naprawdę fantastycznie.

W trakcie zliczania punktów przez Jury uczestnicy mogli przekonać się, jak ważna a jednocześnie prosta jest pierwsza pomoc. Prezentację poprowadziły Karolina Grzybek i Julia Szymkowska.

Wreszcie nastąpił moment kulminacyjny, czyli ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Choć wyznaczono trzy pierwsze miejsca i dwa wyróżnienia, to wszyscy mogą czuć się zwycięzcami, tym bardziej, że różnice w punktach były naprawdę niewielkie. Na najwyższym podium stanęli zawodnicy SP nr 9, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie SP nr 2 a na trzecim SP nr 3. Wyróżnienia otrzymali zawodnicy z SP nr 8 i SP ze Starego Pola. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

To nie był jednak koniec imprezy. Po wspólnym zdjęciu wszyscy zatańczyli taniec "Jerusalema".