Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Wielka Powtórka przed Maturą z Matematyki

2023-04-14 11:37:48 (ost. akt: 2023-04-14 11:43:18)

13 kwietnia grupa maturzystów z Technikum nr 3 w Malborku wzięła udział w Wielkiej Powtórce przed Maturą z Matematyki, będącej finałem bezpłatnego kursu „Matma Praktycznie Zdana” zorganizowanego przez Akademię Nauk Stosowanych w Elblągu.

Prorektor ds. Kształcenia ANS w Elblągu dr inż. Jerzy Buriak, prof. uczelni przywitał blisko 300 uczniów klas maturalnych, którzy zjawili się w Auli ANS w Elblągu, aby na trzy tygodnie przed egzaminem powtórzyć większość zagadnień mogących pojawić się na maturze.

Dr inż. Marcin Bukowski przerobił z uczniami wybrane zadania maturalne, omawiając szczegółowo wszystkie elementy, na które trzeba zwracać uwagę w trakcie egzaminu. Logarytmy, funkcje, ciągi, czy też równania i nierówności były jednymi z wielu działów matematyki, z którymi zmagali się uczniowie klas maturalnych w czasie Wielkiej Powtórki.

Było bardzo intensywnie, a zdeterminowani maturzyści cały czas aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań. Cieszy fakt, że wielu naszych uczniów bardzo dobrze radziło sobie z zadaniami dzięki którym mogli sprawdzić stan swojej wiedzy i umiejętności. Sami maturzyści stale podkreślali, jak ważne jest regularne powtarzanie materiału, zwłaszcza na ostatniej prostej przed maturą.
Matura już wkrótce!

Marlena Glosa – nauczycielka matematyki