Niedziela, 28 maja 2023. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Przedświąteczne pływanie chłopaków z MAL WOPR

2023-04-11 15:30:08 (ost. akt: 2023-04-11 15:30:20)

Już w przerwie świątecznej trójka zawodników MAL WOPR wzięła udział w zawodach sportowych na zaprzyjaźnionej pływalni Dolinka w Elblągu. Przypomnijmy, że podczas remontu malborskiej pływalni to właśnie tam malborscy pływacy trenowali przez długi czas.

Obiekt znany, oswojony toteż wyniki w odbywających się w czwartek 6 kwietnia zawodach pod nazwą XV Elbląska Wiosna Pływacka, były bardzo zadowalające. Z Kacprem Patoką, Jankiem Pindlem oraz Danielem Hotrą pojechać do Elbląga miała utalentowana, najmłodsza zawodniczka MAL WOPR Michalina Kumkowska. Niestety, choroba wyeliminowała ją z walki o pewne medale w przededniu zmagań. Pod nieobecność Misi, klub i miasto godnie reprezentowali chłopaki. Tradycyjnie już z medalami wrócił do domu Kacper Patoka. Nasz mutlimedalista wywalczył w Elblągu trzy medale wywalczone we wszystkich swoich startach. W każdym z nich nie miał dla siebie konkurencji. Trzy złote medale okraszone nowym rekordem życiowym na 100m stylem dowolnym wynoszącym od teraz 1:00,35 dały mu bezapelacyjne pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej trzynastolatków. W tej kategorii startowało 35 pływaków, zwycięstwo Kacpra było spektakularne. W tej samej klasyfikacji 15 lokatę zajął Jan Pindel, który w trzech startach wywalczył dwa nowe rekordy życiowe, a na 100m stylem zmiennym zajął 7 lokatę. Z mieszanymi emocjami wrócił z kolei z Elbląga najmłodszy z zawodników MAL WOPR startujących na pływalni Dolinka, dziesięcioletni Daniel Hotra. Z nową życiówką na 50m stylem dowolnym wynoszącą 38,25 otarł się o podium zajmując w tej konkurencji miejsce czwarte. Piąty był z kolei na tym samym dystansie popularną żabką, a w stylu grzbietowym zaliczył niestety dyskwalifikację wykonując ruchy kraulowe przy nawrocie. Mimo to po zsumowaniu punktów z dwóch konkurencji, Daniel zajął ostatecznie 5 miejsce w zestawieniu trzydziestu dwóch dziesięciolatków.

W elbląskich zawodach na słupkach startowych stanęło 368 pływaków z 15 klubów, a nasi zawodnicy wyraźnie zaakcentowali swoją obecność na pływalni w stolicy województwa warmińsko- mazurskiego.