środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Sukces uczennicy II LO

2023-04-05 12:30:48 (ost. akt: 2023-04-05 12:45:35)

Zofia Moździerz - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku została zwycięzcą Pomorskiej Ligi Zadaniowej.

Pomorska Liga Zadaniowa jest konkursem organizowanym w ramach projektu Zdolni z Pomorza . Zakres wymagań Kompetencji społecznych jest bardzo zróżnicowany , gdyż wymaga opanowania wiadomości i umiejętności zawartych w podstawie programowej aż czterech przedmiotów : j. polskiego, historii , wiedzy o społeczeństwie oraz kultury ( sztuki plastyczne i muzyka) Nadrzędnym celem jest nie tylko popularyzacja wiedzy ale także stwarzanie sytuacji pobudzających uczniów do twórczego myślenia i nabierania cennych umiejętności praktycznych na wszystkich trzech etapach.

Zofia Moździerz z klasy 4C - jest tegoroczną maturzystką i przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego .Jednak jej największą pasją jest taniec, który trenuje od 8 lat. Ponadto Interesuje się sztuka, szczególnie teatrem, muzyką , malarstwem oraz etnologią Jest tez słuchaczką czwartego semestru kursu o kierunku instruktor tańca ludowego na Mazowieckiej Akademii Tańca. . W wolnych chwilach lubi czytać książki, szczególnie literaturę piękną. Ostatnim etapem Pomorskiej Ligii Zadaniowej był etap wojewódzki ,który odbył się w Gdańsku 11 marca 2023r.

Jak informuje szkoła, poza Zosią, która zajęła pierwsze miejsce bardzo dobry wynik uzyskała uczennica Natalia Piątek , która zajęła 7 lokatę co dobrze wróży na przyszłość gdyż jest to uczennica klasy pierwszej . Obie uczennice skorzystały z możliwości wysłania do organizatorów własnego zadania konkursowego podanego wraz z rozwiązaniem za co można było uzyskać dodatkowe dziesięć punktów. Poza pierwszą dziesiątką uplasowali się pozostali reprezentanci II LO: Paweł Kukowski , kl.1F – 17 m, Hanna Cielas ,kl. 1E – 21m, Martyna Krzyżosiak , kl.1E- 30m , Mateusz Wysocki ,kl.3D – 32m , Kinga Parafiniuk , kl.4E – 36 m , Oliwier Orszulak , kl.3E – 37m , Julia Rogowska, kl.3B – 39 m , Milan Hoffmann ,kl. 1E – 40 m, Marianna Rybarczyk, kl.4E- 41m oraz Julia Ryńska, kl. 3C- 42 m.

Za sukcesami uczniów stoją zwykle ich nauczyciele. W tym przypadku są to Magdalena Blum- Olęcka ( opiekun m.in. Zofii Moździerz) , Joanna Kapica (opiekun m.in. nad Natalią Piątek ) Anna Jaszkowska (opiekun m.in. Mateusza Wysockiego i Oliwiera Orszulaka)

Nauczyciele składają również podziękowania rodzicom, którzy nie tylko dbają o ich rozwój i kibicują im każdego dnia ale zadbali o nich podczas etapu wojewódzkiego w Gdańsku.

Pomorska Liga Zadaniowa – kompetencje społeczne to wielki sukces naszego liceum , gdyż na 44 uczestników z całego województwa aż 12 osób to nasi uczniowie, a wysokie lokaty uczniów klas pierwszych pozwalają wierzyć, że mamy dobre widoki na przyszłość - podsumowuje konkurs nauczycielka z II LO Magdalena Blum-Olęcka