Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Malborski Sztab WOŚP podsumował tegoroczną zbiórkę

2023-04-03 14:19:59 (ost. akt: 2023-04-03 14:49:31)

Malborski Sztab WOŚP podsumował zbiórkę w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórka przebiegała pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”, a zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. W Malborku udało się zebrać 224 507,87 zł

http://m.82-200.pl/2023/04/orig/339743075-885453616081148-3910944390958914466-n-9243.jpg
A tak zbiórkę podsumowuje malborski Sztab WOŚP:

Kochani,
Wielu z Was o sepsie do czasu finału niewiele słyszało. Gdzieś ktoś coś powiedział, ale nikt nie sądził, że sepsa jest taka groźna. W starożytności już Hipokrates o niej pisał, a mimo to wciąż nie wszystko o niej wiemy. Lekarze przyznają, że sepsa jest dla nich wyzwaniem. Dopiero niedawno poznano większość rządzących nią mechanizmów. Wciąż nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego u w zasadzie zdrowego człowieka w czasie kilku lub kilkunastu godzin dochodzi do wystąpienia stanu krytycznego zagrażającemu życiu.

Dlatego też Fundacja WOŚP zdecydowała, że walkę z sepsą podejmie 29 stycznia, podczas 31 Finału.

Rejestracja malborskiego sztabu odbyła się w połowie października a Wolontariusze zgłosili się tak szybko, że zabrakło miejsc dla wszystkich chętnych już w połowie listopada! Finalnie na ulicach naszego miasta i gminy było ich 158! I dwa psy. Podziękowania gorące kierujemy do studentów z WSG, którzy opiekowali się naszymi Wolontariuszami podczas kwestowania a firmom Żuławskie Pierogi oraz Kociołek Pełen Smaków za wzmocnienie sił witalnych dzięki rewelacyjnym pierogom i pyszną pomidorówką. Wyżywić naszą ekipę (ponad 230 osób) to nie lada wyczyn! DZIĘKUJEMY !
Malborski Finał….

Rozpoczęliśmy bardzo szybko. W połowie grudnia wystartowały pierwsze aukcje na Allegro a 20 grudnia odbyły się Świąteczne Warsztaty w Szkole Łacińskiej z Emmą Antyki i Dekoracje. Miejsc zabrakło już po dwóch godzinach. Pani Asiu i cała Ekipo „Łaciny” pięknie dziękujemy!!

7 stycznia Bursztynki zaprosiły mieszkańców na przygody Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków, do baśniowego świata poruszającego serca i wyobraźnie młodego widza. Komplet na widowni uradował nasze serca i puszkę. Małym i dużym Aktorom kłaniamy się w pas i ponownie pięknie dziękujemy za wzruszający muzyczny spektakl!

9 i 23 stycznia, miała miejsce zbiórka krwi w mobilnym Krwiobusie, podczas której 47 osób, w tym 10 po raz pierwszy, oddali łącznie 21,150 l krwi! Serdecznie Wam dziękujemy za ten drogocenny dar – dar życia! Pamiętajmy, że PCK Malbork akcję poboru krwi organizuje dwa razy w miesiącu.

13-14 stycznia odbyły się kolejne wydarzenia. Piątkowy koncert w Spiżarni Malborskiej przeszedł nasze oczekiwania. Komplet widzów i mega kwota z licytacji. Zespołowi Amber Chant składamy wielkie podziękowania za cudowny czas spędzony na słuchaniu kolęd i piosenek świątecznych w Waszym wykonaniu! A ekipie Spiżarni za wspaniałą gościnę!

Sobotnie zajęcia kulinarne dla dzieci w CKiE Szkoła Łacińska-oficjalny profil sprzedały się w dwie godziny po ogłoszeniu wydarzenia. Dzieciaki spędziły czas z BLACK SWAN, by Karolina Wiejak, która pokazała jak zrobić najlepsze hot-dogi na świecie, a następnie wspólnie dekorowali muffinki. Najedzeni poszli oglądać film i do szczęśliwych Rodziców wrócili po jego zakończeniu a my dziękujemy całej ekipie „Łaciny” za zaangażowanie i wspólny czas.

W tym samym czasie w gościnnej auli I Liceum Ogólnokształcącego Aktywnie z Molkami / Studio Fitness wyciskało siódme poty z uczestników Maratonu Fitness. Była moc, wszyscy zadowoleni i jeszcze do puchy nawrzucali.
Doroto, Magdo, Gosiu i Tomku - dziękujemy Wam bardzo za granie z nami już kolejny rok!

Sobotę zakończyliśmy koncertem Otwartych Gitar, który po pandemicznej przerwie znów wrócił do naszego programu a na deskach gościnnego PubBaszta Malbork wystąpili:
- losflamingosofficial czyli Paulina i Łukasz
- Duet Nieskazitelnie Niepokojący czyli Agata i Marek
- The Baszters w składzie: Robert, Michał i Karol
oraz sprawca zamieszania czyli Kacpar, który mikrofonu oddać nie chciał!
Kochani, BARDZO Wam dziękujemy!

Tydzień później, w piątek spontaniczna akcja: turniej darta w pubie Baszta. Do automatów amerykańskich lotkami rzucali Ci, którym dobra zabawa i pomaganie innym bardzo dobrze wychodziło.

W sobotni wieczór CARSPOT zorganizował zlot miłośników czterech kołek i głośnych wydechów, mimo fatalnej pogody przyjechało kilkadziesiąt aut, które zrobiły mały hałas.

A 22 stycznia dość nieoczekiwanie i po raz pierwszy spotkaliśmy się z KS TROFEUM na strzelnicy, by wspólnie zrobić coś dobrego. Ku naszej uciesze, frekwencja dopisała i wraz z uczestnikami - mogliśmy nie tylko postrzelać z rożnego rodzaju broni, ale porozmawiać i miło spędzić czas przy kawie, herbacie, cieście i przepysznej kiełbasie z grilla.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym bo bez Was nie było by tak pięknych wydarzeń!

Finałowy weekend był pełen atrakcji muzycznych, sportowych oraz kulturalnych. W piątek 27 stycznia w KluboKawiarni CieKawa odbyła się Rockoteka, na której zagrał DJ Czester. Sobota 28 stycznia rozpoczęła się od sportowych akcentów - z samego rana odbył się Parkrun dla WOŚP, w wesołej i kolorowej atmosferze kilkudziesięciu miłośników biegania przemierzyło trasę 5 km po pięknych bulwarach nad Nogatem. Na lodowisku miejskim trwał turniej hokejowy z udziałem zaprzyjaźnionych drużyn naszego Bombka, w Ratuszu Staromiejskim odbywały się po raz pierwszy rozgrywki w ramach Turnieju Szachowego, zaś w Łacinie ponownie Karolina Wiejak wraz z grupą dzieci samodzielnie robili owocowe szaszłyki i tortillę. Ściskamy Was bardzo mocno i dziękujemy, że byliście z nami!

W szkole Łacińskiej mieszkańcy mogli obejrzeć 3 spektakle - Halloween'owa gwiazdka, Czucie i Wiara w wykonaniu Teatru Dwa Słowa oraz monodram Violetty Janowiak "To co kobieta powinna". Dzień zakończył się koncertem, w którym rap łączył się z rock'iem. W klubokawiarni Ciekawa wystąpili zespół Worries oraz Elciak, Piti, Languś, Roni. Kochani, dziękujemy Wam za niesamowite duchowe przeżycia i muzyczne dźwięki! Dzięki Wam, wiemy, że niemożliwe staje się możliwe.

W dniu finału, w niedzielę 29 stycznia Radio Malbork nadawało specjalny program, w którym prezentowano materiały związane z akcjami lokalnych sztabów. Łączono się na żywo z reporterkami działającymi na miejscu wydarzeń. To już kolejny rok naszej współpracy i wszystkim Reporterkom, Redaktorkom i Redaktorom dziękujemy z całego serducha! W gościnnej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 odbył się po raz pierwszy rodzinny turniej dwójek siatkarskich. Nad całością czuwała Pani Dyrektor Beata Kacprowicz oraz Paweł Tercjak wraz z niezastąpioną ekipą Rodziców ze stowarzyszenia „Nasz Wielbark”. Pierwsze wydarzenie z niespodziewaną frekwencją pozwala nam wierzyć, że to nie był nasz ostatni raz. Dziękujemy Wam przeogromnie!

Nad Nogatem niesztampowe malborskie Morsy zorganizowały najbardziej odlotową i efektowną imprezę z licznymi atrakcjami oraz aukcjami, na których można było zgarnąć naprawdę ciekawe przedmioty. A na sam koniec całą grupą wskoczyli do zimnych wód Nogatu! Trzeba przyznać, że ekipa Morsów potrafi zdziałać cuda i mają ogromne serca, pełne chęci pomocy innym. I za to ich kochamy!

Po dwóch latach przerwy wróciliśmy do domu. Do „Piątki”. Do Pani Dyrektor Eli Sumowskiej, do całej kochanej ekipy nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy z nami tworzą finał! Kawiarenka pod Aniołami z kosmiczną ilością ciast, przygotowanych przez Rodziców i Dziadków uczniów malborskich szkół a także stoiska szkolne i firmowe, jak zwykle przyciągnęły mieszkańców rozmaitością wystawionych tam smakołyków i przedmiotów, które można było "zakupić" w ramach wsparcia dla WOŚP. Na scenie wystąpiły artystyczne zespoły z malborskich szkół, Zespół Pieśni i Tańca "Malbork" oraz Bursztynki, wokaliści z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Ze sceny licytowano też liczne przedmioty przekazane przez darczyńców. Wasza dobroć, wsparcie i miłe słowo zawsze zniewala nasze serca! Dziękujemy!!

Zakończeniem wieczoru był niesamowity pokaz fireshow w wykonaniu malborskiej grupy Wataha pod czujnym okiem Dominiki Cybulskiej. Piękno ognia pozwoliło nam w bajkowy sposób zakończyć finałowy kalendarz wydarzeń w naszym mieście. Ognista ekipo – dziękujemy i kłaniamy się w pas!

A działania sztabu trwały dalej…
Od południa do północy w niedzielę, dzielna ekipa ze Skarbca podliczała wszystkie puszki Wolontariuszy. Skrupulatne liczenie każdego grosza dla nas jest bardzo ważne, bo wiemy, ile trudu zadają sobie Darczyńcy i Wolontariusze, by te środki wsparły cel 31 Finału. Dlatego składamy ogromne podziękowania dla naszych „osiemnastu wspaniałych” za ich wsparcie i wytrwałość w liczeniu a Ewie Dąbrowskiej za czujne oko.

Licytacje i Allegro. To osobny rozdział działań sztabu. Ten etap rozpoczyna się już w listopadzie poprzedniego roku. To setki spotkań naszych niesamowitych Wolontariuszek Bożenki Sawickiej i Agnieszki Nowickiej z Darczyńcami. Efektem są licytacje na wydarzeniach i na Allegro. A te były w tym roku tak różnorodne i godne uwagi, że finalnie powędrowały nawet do Francji, Belgii, Anglii oraz oczywiście w każdy zakątek Polski. Dziękujemy naszym artystom Joannie Budzyńskiej, Wandzie Wolak, Grażynie i Karolinie Kurapiewicz, Marzanie Zygmunt, Annie Krasodomskiej, Adamowi Ramlajnowi za piekne obrazy!

Nasze licytacje wsparli również:
Marek Charzewski
Złotnik Zygmunt Suchodolski
Amber Mal Janina Jastrzebska
Jubiler Daniel Partyka
Rafał Rachański
Grupa WOLF 3D
Ranczo Zbyroza
Bar Chomiczówka
Auto Spa
Goja Stones
Intermarche Malbork
Galeria Ars
Szkoła Łacińska
Kama Trojak
Mobilna pracownia Języka Angielskiego Kamila Zarzecka
AutoDetalingJK
Kuśka Brothers
Jack Sparrow Band
Labo Sport
Sabina Kaizer
Maluta
Pracownia sukien ślubnych Anna Milewicz
Mad-Max
Zegarmistrz Wojciech Rutkowski
Salon Kleopatra
Salon Fryzjerski Adam Grabala
Salon Fryzjersko-Kosmetyczny Dotyk Piękna
Salon Hair Spa
Izabela Wietrzykowska - Jaja Cud Marzenie
Jola Turzyńska
Pracownia Florystyczna Leśna
Moto Kojoty
Milena Chabko
Środowiskowy Dom Samopomocy z Malborka
Point
Art Foto Ciuba
Fryzomania Izabella Hill
Restauracja Kamienica
Beata Maciejewska
Barometr
Miody Gustawa
Paweł Dziwosz
Edward Orzęcki
Halina Ostrowska
Bożena Piątkowska
Krystyna Keńska
Robert Król
Dariusz Kowalczyk
Kazimierz Pietkiewicz
Dariusz Duda
Marek Rukat
Małgorzata Ostrowska
TV Malbork
Fundacja First Team Malbork
Muzeum Miasta Malborka
Muzeum Zamkowe w Malborku
Warsztaty Terapii Zajęciowej
oraz wielu Aniołów, którzy pragną pozostać anonimowi

Dziękujemy również naszym mediom za pomoc i wsparcie naszych działań.

A nasz wynik to: 224 507,87 zł !!!

Pięknie dziękujemy Wam wszystkim za 31 rok wspólnego grania!!