Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Bursztynkowe sukcesy

2023-04-03 13:38:47 (ost. akt: 2023-04-03 13:56:29)

1 kwietnia w Nowym Dworze Gdańskim, odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca Białobrzeski Spring Dance. W 15-godzinnym maratonie wziął udział zespół BURSZTYNKI, który jest zahartowany w takich wyjazdach. Podczas festiwal zaprezentował się 10 razy w różnych kategoriach tańca.

Ogółem wystąpiło około 80 zespołów i około 3 tysiące uczestników. Malborska grupa liczyła 45 osób. Jako pierwsza prezentowała się grupa CALINECZKI do 10 lat w tańcu klasycznym zajmując I miejsce. Następnie prezentowały się solistki w tańcu JAZZ do 8 lat, i tu wystąpiły 3 tancerki:
- Lila Wiśniewska-zajęła II miejsce
- Marcelinka Lipecka- III miejsce
- Hania Krupińska -V miejsce.

Był to ich debiut i zaprezentowały się bardzo ładnie, czego efektem są zajęte miejsca. Formacja KRASNALE (dzieci w wieku od 4 do 8 lat), po raz pierwszy tańczyła JAZZ w kategorii do 10 lat i wytańczyły III -miejsce.

W tańcu współczesnym i Jazzie solo, udział brała Emilia Wiśniewska.
Uczestników w każdej kategorii było ponad 30 osób, ale Emilka zdobyła w kategorii modern VI miejsce, a w tańcu Jazz-VII miejsce.

Duet w kategorii modern 11-13 lat, Eliza Pytlińska i Maria Krawczyk, tancerkii zdobyły IV -miejsce. W kategorii JAZZ 11-13 lat wystąpiła formacja BURSZTYNKI, która z ogromną werwą wytańczyła II-miejsce.

Najstarsza grupa BURSZTYNKI, rywalizowała z zespołami z całej Polski i zdobyła III-miejsce.

Celina Pacanowska tradycyjnie dziękuje wszystkim uczestnikom i rodzicom za poświęcony czas i wsparcie przy organizacji wyjazdu na zawody.