Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Kolejne dary dostarczone do Włodzimierza w Ukrainie

2023-04-03 11:48:52 (ost. akt: 2023-04-03 13:23:48)

30 marca 2023 r. Rada Miasta Malborka podjęła uchwałę o podpisaniu nowego partnerstwa z ukraińskim miastem Włodzimierz. Dzień później burmistrz Marek Charzewski wraz z delegacją udał się na dwudniową wizytę do naszego nowego partnera, aby osobiście przekazać tą wiadomość merowi Igorowi Polonce oraz dostarczyć mieszkańcom Włodzimierza dary od Joannitów, miasta Monheim am Rhein i Malborka. Wśród darów znalazły się trzy agregaty prądotwórcze, dwie stacje do ładowania oraz żywność z długim terminem ważności.

W czasie pobytu delegacja spotkała się z burmistrzem i wiceburmistrzem tego miasta, z Naczelnik i Główną Specjalistką Wydziału ds. Działalności Międzynarodowej i Turystyki oraz dyrektor Centrum Informacji Turystycznej. Oprócz przedstawicieli naszego miasta, do Włodzimierza z darami przyjechała grupa z Kętrzyna, który jest również partnerem Włodzimierza.

Podczas rozmowy z władzami poruszone były tematy związane z sytuacją Włodzimierza i całej Ukrainy. Miasto, pomimo trudnych warunków i wielu obostrzeń związanych ze stanem wojennym, próbuje żyć w miarę normalnie, realizować bieżące zadania a nawet nowe inwestycje. Wszyscy podkreślali również swoją ogromną wdzięczność dla władz, Rady Miasta a przede wszystkim dla mieszkańców Malborka za nowe partnerstwo oraz za okazywaną pomoc i słowa otuchy.

Podpisanie umowy partnerskiej planowane jest w czerwcu tego roku podczas Dni Malborka. Będzie to jedyny zagraniczny wyjazd burmistrza Polonki od początku wojny, jednak jest to dla niego tak ważne wydarzenie, że chce wziąć w nim osobisty udział. Już dziś cieszy się na naszą współpracę po wojnie, szczególnie ważne są dla niego wymiany dzieci i młodzieży.

Przeczytaj również: Włodzimierz w Ukrainie nowym miastem partnerskim Malborka

zdjęcia: archiwum Miasta Włodzimierz i Miasta Malborka