Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych

2023-04-03 08:33:16 (ost. akt: 2023-04-03 09:43:05)

W sobotę 01 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych.

Turniej objęty został patronatem Burmistrza Miasta Malborka Pana Marka Charzewskiego, który ufundował rowery dla najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej szkół podstawowych. Współorganizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Malborku.

Słodkie upominki dla każdego uczestnika turnieju ufundowała firma „Vobro” Producent Wyrobów Cukierniczych z Brodnicy.

Wychowanie komunikacyjne jest współczesnym wyzwaniem edukacyjnym w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa na drodze, wpisuje się w Narodowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Stawia przed nami ważne zadania w zakresie podniesienia bezpieczeństwa na drodze, przede wszystkim niechronionych uczestników ruchu.

Głównym celem turnieju jest:

podnoszenie kultury motoryzacyjnej i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez popularyzowanie przepisów oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach;
- kształtowanie podstawowych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, jak również popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

W zmaganiach turniejowych, pod fachowym okiem funkcjonariuszy policji udział wzięły drużyny reprezentujące malborskie szkoły podstawowe. Wszyscy zawodnicy rozwiązywali testy sprawdzające wiedzę z przepisów ruchu drogowego, wykazywali się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat pomocy przedmedycznej i umiejętnością jazdy na rowerze po torze przeszkód oraz w miasteczku ruchu drogowego. Każda z konkurencji była punktowana indywidualnie i drużynowo.
W kategorii wiekowej 10-12 lat wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

- I miejsce - SP nr 2
- II miejsce - SP nr 8
- III miejsce - SP nr 6

Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika w tej kategorii otrzymała uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 –Filip Rakowski.

W kategorii uczniów starszych (powyżej 12 roku życia) rywalizacja zakończyła się poniższymi wynikami:

- I miejsce - SP nr 9
- II miejsce - SP nr 8
- III miejsce - SP nr 2
- IV miejsce – SP nr 6

Indywidualnie nagrodę Burmistrza Miasta Malborka dla najlepszego zawodnika w tej kategorii otrzymał uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 – Marcel Gajek.

Obie zwycięskie drużyny zakwalifikowały się do etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który odbędzie się 09 maja 2023r. w Nowym Stawie. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach turnieju.